"Ξανά η παλιά αίγλη στο άθλημα" (VIDEO- PHOTOS)
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ BEACHVOLLEY
Στην επίσημη συνέντευξη Τύπου του Πανελλήνιου πρωταθλήματος beach volley εκ μέρους των αθλητών και των αθλητριών (αρκετοί εκ των οποίων παραβρέθηκαν στην εκδήλωση) μίλησαν η πρωταθλήτρια Ελλάδος Πένυ Καραγκούνη και ο νεαρός Βασίλης Μανδηλάρης.
«Να φέρουμε περισσότερο κόσμο στο γήπεδο»
Η πρωταθλήτρια Ελλάδος Πένυ Καραγκούνη δήλωσε: «Καταρχάς να ευχαριστήσω πάρα πολύ όλους τους υποστηρικτές που θα βοηθήσουν στην διεξαγωγή των τουρνουά. Μέλημα δικό μας και της Ομοσπονδίας είναι να έρθει ολοένα και περισσότερος κόσμο στα γήπεδα για να αποκτήσει το άθλημα την παλιά του αίγλη. Δυστυχώς τελευταία ο κόσμος μειώνεται δραματικά.
Θεωρώ ότι τα φετινά Μάστερς γίνονται σε πανέμορφα μέρη, με πολύ καλά γήπεδα και όμορφες παραλίες. Είναι πολύ σημαντικό οι αθλητές να συμμετέχουν σε αυτές τις διοργανώσεις και πάνω απ'όλα να υπάρχει συνεργασία με την Ομοσπονδία για να μην υπάρχουν θέματα που πρωταγωνιστούσαν τις προηγούμενες χρονιές».
«Να συνεργαστούμε για το καλό του αθλήματος»
Ο Βασίλης Μανδηλάρης ανέφερε: «Εύχομαι καλή σεζόν με υγεία σε όλους. Ελπίζουμε το άθλημα να πάρει ανοδική πορεία, ο κόσμος να έρθει στα γήπεδα και οι αθλητές με τις αθλήτριες να ασχολούνται πιο σοβαρά με το άθλημα. Η Ομοσπονδία να μας στηρίξει να συνεργαστούμε όλοι μαζί για το καλύτερο του αθλήματος».
Πολυμέσα
Σχετικά Άρθρα
-
Τα επίσημα τουρνουά μπιτς βόλεϊ του Αυγούστου
-
Η επίσημη συνέντευξη Τύπου του KEFALONIA JUNIORS FINALS Κ22 "VAGGELIS KOUTOULEAS"
-
Athens Finals: Αστυνομία και πυροσβεστική έστειλαν μήνυμα για την αντιμετώπιση της σεξουαλικής παρενόχλησης στον αθλητισμό
-
Στο Αργοστόλι οι τελικές φάσεις του Πανελληνίου πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ τζούνιορς
-
Νιώπας, Ανανιάδης και Αλτίνη, Αργυρίου κατέκτησαν τον τίτλο στην North Area Beach Volley Circuit