Αρχίζει καινούργιος κύκλος για τον Φώτη Μαρκάτη
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
Τους «τίτλους τέλους» στην καριέρα του ως διαιτητής έβαλε ο Φώτης Μαρκάτης, το Σάββατο 6 Μαΐου,
στον τελικό των Play-off ανόδου της A2 Γυναικών, μεταξύ του Μίλωνα και της Αργυρούπολης.
Συγκεκριμένα, στο γήπεδο βρέθηκαν πολλοί συνάδελφοι για να τιμήσουν τον επί 27 χρόνια διαιτητή και πρώην μέλος του Δ.Σ. του ΣΥ.Δ.ΠΕ.-Α.Α.Α., ενώ ο Φώτης Πέρρος, Πρόεδρος της ΟΔΒΕ, του απένειμε σχετικό έπαινο. «Θα θέλαμε να τον ευχαριστήσουμε για όσα έχει προσφέρει στην ελληνική διαιτησία και ως πρώην μέλος του Δ.Σ. του Συνδέσμου μας όλα αυτά τα χρόνια.
Ελπίζουμε να συνεχίσει να είναι κοντά μας και να προσφέρει ενεργά στον χώρο μας!» ανέφερε χαρακτηριστικά ο Σπύρος Πρέντζας, Πρόεδρος του ΣΥ.Δ.ΠΕ.-Α.Α.Α., ενώ από την πλευρά του, ο Φ. Μαρκάτης δήλωσε: «Νιώθω πλήρης και πολύ χαρούμενος που κλείνει αυτός ο κύκλος. Δεν έχει σημασία τι τελειώνει όταν οι σχέσεις και οι στενές φιλίες παραμένουν. Θέλω να ευχαριστήσω όλους και όλες για τις όμορφες στιγμές που περάσαμε μαζί. Αυτό που με κάνει ακόμα πιο χαρούμενο είναι ότι υπάρχει συνέχεια και πως αρχίζει ένας καινούργιος κύκλος».
Σχετικά Άρθρα
-
Χαράλαμπος Παπαδογούλας: Οι πρώτες εμπειρίες από το Παρίσι και η Ελληνική κοινότητα στο μπιτς βόλεϊ
-
Ο Νώντας Γεροθόδωρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι: Το φανταζόμουν υπέροχο και είναι υπέροχο
-
Ο Γεροθόδωρος στην Ιαπωνία για το VNL, Φραγκάκης και Βουδούρης στον τελικό του Ευρωπαϊκού λιγκ γυναικών
-
Στην Ιαπωνία ο Νώντας Γεροθόδωρος για τον 4ο όμιλο ανδρών του VNL
-
Στο VNL ο Μιχάλης Θεμελής, στο Golden League ο Μιχάλης Κουτσούλας