«Κρέμασε τη σφυρίχτρα του» ο Δημήτρης Ονόπας
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
Ιστορικός ήταν ο αγώνας της Τετάρτης 3 Μαΐου μεταξύ του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού, στο πλαίσιο των τελικών της Volleyleague Γυναικών, για τον Δημήτρη Ονόπα. Συγκεκριμένα, η εν λόγω αναμέτρηση σηματοδότησε τον τελευταίο αγώνα του Διεθνή διαιτητή και πρώην Προέδρου του ΣΥ.Δ.ΠΕ.-Α.Α.Α., ο οποίος και «κρέμασε τη σφυρίχτρα του».
Για τον λόγο αυτό, στον Δ. Ονόπα απονεμήθηκε σχετικός έπαινος από τον Σταύρο Μαυρικίδη, Γενικό Γραμματέα της ΟΔΒΕ, ενώ στο γήπεδο βρέθηκαν και πολλοί συνάδελφοι διαιτητές για να τον τιμήσουν. «Θα θέλαμε να τον ευχαριστήσουμε για την πολυετή προσφορά του στον Σύνδεσμο και στην ελληνική διαιτησία και θα χαρούμε να συνεχίσει να προσφέρει δυναμικά από άλλο πόστο» ανέφερε ο Σπύρος Πρέντζας, Πρόεδρος του ΣΥ.Δ.ΠΕ.-Α.Α.Α., ενώ, από την πλευρά του, ο Δ. Ονόπας δήλωσε: «Θα ήθελα μέσα από την καρδιά μου να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που συνεργάστηκα όλα αυτά τα 34 χρόνια που είμαι στον χώρο της διαιτησίας. Ήταν ένα πολύ όμορφο ταξίδι με πολλές χαρούμενες στιγμές. Κυρίως, όμως, μου έδωσε την ευκαιρία να γνωρίσω εξαιρετικούς ανθρώπους που με βοήθησαν να γίνω καλύτερος άνθρωπος! Σας ευχαριστώ όλους!»
Σχετικά Άρθρα
-
Χαράλαμπος Παπαδογούλας: Οι πρώτες εμπειρίες από το Παρίσι και η Ελληνική κοινότητα στο μπιτς βόλεϊ
-
Ο Νώντας Γεροθόδωρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι: Το φανταζόμουν υπέροχο και είναι υπέροχο
-
Ο Γεροθόδωρος στην Ιαπωνία για το VNL, Φραγκάκης και Βουδούρης στον τελικό του Ευρωπαϊκού λιγκ γυναικών
-
Στην Ιαπωνία ο Νώντας Γεροθόδωρος για τον 4ο όμιλο ανδρών του VNL
-
Στο VNL ο Μιχάλης Θεμελής, στο Golden League ο Μιχάλης Κουτσούλας