Επέστρεψαν στις προπονήσεις οι παίδες της Άθλησης
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΥΠΟΔΟΜΕΣ
Επιστροφή στις προπονήσεις για τους παίδες της Άθλησης, μετά από τη δίμηνη και παραπάνω διακοπή, λόγω της πανδημίας.
Η προπόνηση πραγματοποιήθηκε, σύμφωνα με τα πρωτόκολλα που έχει εκδόσει η ΓΓΑ σε συνεργασία με την ΕΟΠΕ και τις οδηγίες του ΕΟΔΥ, για την ασφαλή έναρξη της άθλησης. Για τους παίδες μας, ξεκινάει η προετοιμασία για τη συμμετοχή τους στη πρώτη φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος (φάση των νησιών), εάν και εφόσον τελικώς πραγματοποιηθεί. Να επισημάνουμε, ότι τα πανελλήνια πρωταθλήματα παίδων - κορασίδων και εφήβων - νεανίδων, είναι οι μόνες διοργανώσεις οι οποίες έχουν εγκριθεί από την ΕΟΠΕ να συνεχίσουν, με σκοπό να ολοκληρωθούν έως 30 Σεπτεμβρίου 2020, λόγω της μοριοδότησης των αθλητών και αθλητριών, για τις πανελλήνιες εξετάσεις. Ευχόμαστε σε όλους τους αθλητές - αθλήτριες και προπονητές, να είναι υγιής και με ασφαλή αργά βήματα, όπως επιστρέψουμε στη νέα πραγματικότητα.
Με εκτίμηση ΑΣ Άθληση
Σχετικά Άρθρα
- Πανελλήνιο γυναικών Κ18 (Προημιτελική φάση): Το πρόγραμμα, οι έδρες και οι διαιτητές
- Πανελλήνιο αγοριών Κ18: MVP ο Σταύρος Μούχλιας - όλες οι απονομές
- Πανελλήνιο αγοριών Κ18 (Τελική φάση): Ο Μίλων παρέμεινε στον θρόνο του
- Πανελλήνιο αγοριών Κ18 (Τελική φάση): Με το δεξί ο Μίλων, 3-0 τον Έβρο Σουφλίου
- Πανελλήνιο αγοριών Κ18: Όλα έτοιμα για το πρώτο σερβίς της τελικής φάσης στην Πάτρα, τα ρόστερ