Ελπίδα και Άρης διεκδικούν το Πανελλήνιο Κορασίδων
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΥΠΟΔΟΜΕΣ
Την διοργάνωση της τελικής φάσης του φετινού Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων διεκδικούν από κοινού η Ελπίδα Αμπελοκήπων και ο Αρης, με επιστολή που έστειλαν στην ΕΟΠΕ.
Επειτα από την ταλαιπωρία που υπέστησαν πέρυσι στην Αθήνα, όταν ο διοργανωτής Ηρακλής Κηφισιάς έβαλε τις δύο ομάδες σε ξενοδοχείο… ημιδιαμονής, οι δύο σύλλογοι της Θεσσαλονίκης αποφάσισαν να προσφέρουν στις νεαρές αθλήτριες μία διοργάνωση αντάξια της σημασίας της.
Η Ελπίδα και ο Αρης καλύπτουν ΟΛΑ τα έξοδα διαμονής και διατροφής του Ηρακλή Κηφισιάς και του ΑΟ Μαρκόπουλου σε ΚΑΝΟΝΙΚΑ ξενοδοχεία, καθώς επίσης και όλα τα έξοδα της διοργάνωσης και της διαιτησίας. Ως έδρα των αγώνων προτείνονται το ΕΓ Μίκρας ή το ΔΑΚ Πολίχνης «Αλ. Νικολαΐδης».
Περιμένουμε λοιπόν από την ΕΟΠΕ να διορθώσει το περυσινό της ατόπημα και να εξασφαλίσει σωστές συνθήκες Πανελληνίου Πρωταθλήματος για τις νεαρές αθλήτριες.
Δελτίο Τύπου Ελπίδας Αμπελοκήπων
Σχετικά Άρθρα
-
Πανελλήνιο γυναικών Κ18 (Προημιτελική φάση): Το πρόγραμμα, οι έδρες και οι διαιτητές
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18: MVP ο Σταύρος Μούχλιας - όλες οι απονομές
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18 (Τελική φάση): Ο Μίλων παρέμεινε στον θρόνο του
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18 (Τελική φάση): Με το δεξί ο Μίλων, 3-0 τον Έβρο Σουφλίου
-
Πανελλήνιο αγοριών Κ18: Όλα έτοιμα για το πρώτο σερβίς της τελικής φάσης στην Πάτρα, τα ρόστερ