Πολύ σημαντική νίκη του Μακεδονικού μέσα στην Ορεστιάδα (VIDEO)

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Μακεδονικός επικρατώντας εκτός έδρας στο τάι μπρέικ του Άθλου Ορεστιάδας.

Έγινε ένα πολύ ωραίο και ανταγωνιστικό βόλεϊ στο κλειστό της Ορεστιάδας με τον Μακεδονικό να επικρατεί στις λεπτομέρειες και να φεύγει με τους 2 βαθμούς της νίκης.

Ο Άθλος μπήκε πολύ δυνατά και προηγήθηκε χωρίς ιδιαίτερη πίεση κατακτώτας το σετ 25-23. Ο Μακεδονικός στο δεύτερο σετ πέρασε από την αρχή μπροστά και κατέκτησε το σετ 25-20 για το 1-1. Στο τρίτο σετ έγινε μάχη σε αρκετά σημεία καθώς οι δύο ομάδες ήταν κοντά με τον Μακεδονικό να ξεφεύγει μετά το 19-20 και να παίρνει το σετ 25-21. Ακολούθησε ένας καταιγιστικός Άθλος που πήρε το τέταρτο σετ με συνοπτικές διαδικασίες και οδήγησε το παιχνίδι στο τάι μπρέικ. Εκεί η ομάδα της Θεσσαλονίκης πήρε γρήγορα άνετο προβάδισμα και πήρε το σετ και τον αγώνα.

Α σετ: 5-1, 9-4, 16-11, 23-16, 25-23
Β σετ: 1-2, 4-7, 8-10, 14-18, 18-20, 20-25
Γ σετ: 1-1, 6-5, 8-8, 15-18, 19-20, 21-25
Δ σετ: 4-2, 13-7, 17-13, 24-14, 25-15
Ε σετ: 1-1, 4-5, 6-10, 8-15
Τα σετ: 25-23, 20-25, 21-25, 25-15, 8-15

athlos makedonikos 1

ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας(Τσιακμάκης): Μαρκίδης, Τριανταφυλλίδης, Καρδαμανίδης, Καβαρατζής, Γραμματικάκης, Σκαρλατίδης, Αρχοντούδης(λ)/ Καρράς(λ)
ΑΣ Μακεδονικός(Μπαμπαλιούτας): Κιόσης, Αναστασιάδης, Νικηφορίδης, Καλτσίδης, Τσαλικιάν, Παράσογλου, Ρωμαλιάδης(λ)/ Τσιρέλης(λ), Κουτουνίδης, Διβάρης, Καριώτης, Παραφέστας