Ο ΓΣ Πετρούπολης αήττητος στην Α2 Ανδρών
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία Β ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
Για την τελική κατάταξη των ομάδων στα Πρωταθλήματα ευθύνης Ε.Ο.ΠΕ. αγωνιστικής περιόδου 2019-2020 (Volleyleague Γυναικών, Pre League Γυναικών, Α2 Εθνική κατηγόρια Ανδρών και Γυναικών, Β' Εθνική/Περιφερειακό Πρωτάθλημα),
θα ληφθεί υπόψη ο βαθμολογικός πίνακας την στιγμή της απόφασης διακοπής του κάθε Πρωταθλήματος (07/05/2020) και Πρωταθλήτριες ομάδες ανακηρύσσονται αυτές που καταλάμβαναν την 1η θέση στην κατάταξη των Πρωταθλημάτων την ημερομηνία εκείνη. Στην περίπτωση διεξαγωγής Πρωταθλημάτων σε Ομίλους και ανάδειξης πρωταθλήτριας ομίλου, οι ομάδες που καταλάμβαναν την 1η θέση στην κατάταξη των Ομίλων των Πρωταθλημάτων την στιγμή της απόφασης διακοπής του κάθε Πρωταθλήματος (07/05/2020) ανακηρύσσονται Πρωταθλητές Ομίλων.
Η ομάδα του Γ.Σ. Πετρούπολης Ανδρών είναι η Πρωταθλήτρια ομάδα βάση της παραπάνω απόφασης, καθώς μετά και την ολοκλήρωση των αγώνων της κανονικής περιόδου, ήταν στην 1η θέση της κατάταξης του βαθμολογικού πίνακα, παρέμεινε αήττητη έχοντας 51 sets υπέρ και μόλις 6 κατά.
Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός, πως η ομάδα της Πετρούπολης έχει να γνωρίσει ήττα από την περσινή αγωνιστική περίοδο και συγκεκριμένα από την πρωταθλήτρια ομάδα του «Μίλων», όπου και για το 2019-2020 κατέκτησε την πρώτη θέση ως νεοφώτιστη και στην Α2 κατηγορία.
![100979684 10218997385860027 4655396278555901952 o](/images/New_Site/2019-2020/B-ANDRWN/100979684_10218997385860027_4655396278555901952_o.jpg)
Ετικέτες
Σχετικά Άρθρα
-
Τουρνουά ανόδου ανδρών νότου: Άνοδος στην Α2 και για τον ΓΣ Ηλιούπολης
-
Τουρνουά ανόδου ανδρών βορρά: Άνοδος για Φθία Λαμίας, Πιερικό και Ιωνικό Ιωνίας
-
Τουρνουά ανόδου ανδρών νότου: Στην Α2 Ανδρών Παμβοχαϊκός και Ένωση Γαλατσίου
-
Τουρνουά ανόδου ανδρών νότου: Στο τάι μπρέικ Ηλιούπολη και ΠΑΟΚ Ρόδου
-
Τουρνουά ανόδου ανδρών βορρά: Δεύτερη νίκη η Φθία, πρώτη για τον Πιερικό