Ο ομοσπονδιακός προπονητής Μαρίνος Κουτσογιάννης στο 20ο Δημοτικό σχολείο Βόλου
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΓΕΝΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Το 20ο Δημοτικό Σχολείο Βόλου επισκέφθηκε την Πέμπτη 2 Νοεμβρίου 2023, ο ομοσπονδιακός προπονητής Μαρίνος Κουτσογιάννης.
Σε συνεργασία με τον Εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής κ. Μαυρομάτη Χρυσόστομο, είχε την ευκαιρία να παρουσιάσει το άθλημα της πετοσφαίρισης στους μαθητές και μαθήτριες της Ε' τάξης του Σχολείου.
Μεταξύ άλλων πραγματοποιήθηκε, επίδειξη των βασικών τεχνικών του αθλήματος και ποικιλία κινητικών δραστηριοτήτων σε ζευγάρια με μπάλα στη μεγάλη αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Σχολείου.
Η συγκεκριμένη παρουσίαση πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια προγραμματισμένων επισκέψεων με στόχο την προβολή και ανάπτυξη του αθλήματος στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση
Η ΕΟΠΕ ευχαριστεί τη Διεύθυνση, το Σύλλογο Διδασκόντων και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 20ου Δημοτικού Σχολείου Βόλου για την πρόσκληση και την άριστη συνεργασία.
Σχετικά Άρθρα
-
Ψήφισμα για το "Σπίτι του Βόλεϊ" στην Παιανία (Ψηφίστε για να το διεκδικήσουμε)
-
Το ραντεβού με τις δόξες του βόλεϊ: Σαν να μην πέρασε μία μέρα...
-
Απονομή του Βραβείου «Ε. Παπαγεωργίου» στον Φοιτητή- Αθλητή της Χ.Α.Ν.Θ. Δημήτριο Αστρινάκη
-
Ιστορικό πέρασμα της Ολυμπιακής φλόγας από τον Μαραθώνα (photos-videos)
-
Η μεγάλη βραδιά του Ερμή Ηγουμενίτσας που γιόρτασε τα 30 χρόνια από την ίδρυση του