Το τμήμα ανάπτυξης της Ε.Ο.ΠΕ. στο 9ο Γυμνάσιο Καλλιθέας και στο 6ο Γυμνάσιο Γλυφάδας
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΓΕΝΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Το τμήμα ανάπτυξης της Ε.Ο.ΠΕ. αποτελούμενο από τους ομοσπονδιακούς προπονητές Κώστα Γκούντα, Γιώργο Μπακοδήμο, Παναγιώτη Λακασά και Νίκο Μπουτσουρή, βρέθηκε στο 9ο Γυμνάσιο Καλλιθέας και στο 6ο Γυμνάσιο Γλυφάδας.
Οι ομοσπονδιακοί προπονητές μίλησαν στα παιδιά για τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της πετοσφαίρισης, εξήγησαν τους κανόνες του παιχνιδιού και μέσα από κινητικές δραστηριότητες τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν βιωματικά γνωρίζοντας βασικές δεξιότητες του αθλήματος.
H E.O.ΠΕ. ευχαριστεί την διευθύντρια του 9ου Γυμνασίου Καλλιθέας κ. Αφροδίτη Κόντου και τον εκπαιδευτικό φ.α. Ευθύμη Χριστοφιλόπουλο, καθώς και τον εκπαιδευτικό φ.α. του 6ου Γυμνασίου Γλυφάδας Λάμπρο Αθανασόπουλο για την πρόσκληση.
Ετικέτες
Σχετικά Άρθρα
-
Ψήφισμα για το "Σπίτι του Βόλεϊ" στην Παιανία (Ψηφίστε για να το διεκδικήσουμε)
-
Το ραντεβού με τις δόξες του βόλεϊ: Σαν να μην πέρασε μία μέρα...
-
Απονομή του Βραβείου «Ε. Παπαγεωργίου» στον Φοιτητή- Αθλητή της Χ.Α.Ν.Θ. Δημήτριο Αστρινάκη
-
Ιστορικό πέρασμα της Ολυμπιακής φλόγας από τον Μαραθώνα (photos-videos)
-
Η μεγάλη βραδιά του Ερμή Ηγουμενίτσας που γιόρτασε τα 30 χρόνια από την ίδρυση του