Το τμήμα ανάπτυξης της Ε.Ο.ΠΕ. στο 2ο Λύκειο Παλαιού Φαλήρου
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΓΕΝΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Το τμήμα ανάπτυξης της Ε.Ο.ΠΕ. αποτελούμενο από τους ομοσπονδιακούς προπονητές Παναγιώτη Λακασά, Κώστα Γκούντα, Νίκο Μπουτσουρή, στα πλαίσια της ημέρας σχολικού αθλητισμού βρέθηκε στο 2ο Λύκειο Παλαιού Φαλήρου.
Οι ομοσπονδιακοί προπονητές παρουσίασαν το άθλημα της πετοσφαίρισης στους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου, μίλησαν για τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της πετοσφαίρισης, εξήγησαν τους κανόνες του παιχνιδιού και μέσα από κινητικές δραστηριότητες τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν βιωματικά γνωρίζοντας βασικές δεξιότητες του αθλήματος.
Ετικέτες
Σχετικά Άρθρα
- Ψήφισμα για το "Σπίτι του Βόλεϊ" στην Παιανία (Ψηφίστε για να το διεκδικήσουμε)
- Το ραντεβού με τις δόξες του βόλεϊ: Σαν να μην πέρασε μία μέρα...
- Απονομή του Βραβείου «Ε. Παπαγεωργίου» στον Φοιτητή- Αθλητή της Χ.Α.Ν.Θ. Δημήτριο Αστρινάκη
- Ιστορικό πέρασμα της Ολυμπιακής φλόγας από τον Μαραθώνα (photos-videos)
- Η μεγάλη βραδιά του Ερμή Ηγουμενίτσας που γιόρτασε τα 30 χρόνια από την ίδρυση του