Τριαντάφυλλα για τις παγκορασίδες στο Ελ. Βενιζέλος
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΘΝΙΚΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ
Με την πρόκριση στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος κοριτσιών Κ17 στις αποσκευές της, η Εθνική παγκορασίδων επέστρεψε το βράδυ της Κυριακής 24/4 στην Ελλάδα.
Μετά από τέσσερις ημέρες στην Ρίγα της Λετονίας και τρεις αγώνες κόντρα στην διοργανώτρια χώρα, την Σλοβενία και την Φινλανδία με απολογισμό δύο νίκες και μία ήττα, η Εθνική μας ομάδα προσγειώθηκε στο «Ελευθέριος Βενιζέλος», εκεί όπου περίμενε την αποστολή ο Γενικός Γραμματέας της Ομοσπονδίας Νεκτάριος Χαλβατζής και εκτός από τα συγχαρητήρια για την πορεία και τις εμφανίσεις τους στον προκριματικό όμιλο, προσέφερε σε κάθε αθλήτρια και από ένα τριαντάφυλλο.
Αναλυτικά τι δήλωσαν ο Γενικός Γραμματέας της Ε.Ο.ΠΕ. Νεκτάριος Χαλβατζής, ο ομοσπονδιακός προπονητής Κώστας Γκούντας και μερικές από τις πρωταγωνίστριες της Εθνικής μας ομάδας στο δρόμο για το Ευρωβόλεϊ κοριτσιών Κ17.
Ετικέτες
Σχετικά Άρθρα
-
Πανηγυρική κατάκτηση του Βαλκανικού κυπέλλου Κ16 από την Εθνική παμπαίδων
-
Βαλκανικό Κύπελλο Κ16: Φοβερή εμφάνιση της Εθνικής και νίκη επί της Σερβίας
-
Βαλκανικό Κύπελλο Κ16: Πρεμιέρα στο Μουζάκι με νίκες Ελλάδας, Σερβίας
-
Ευρωπαϊκό ανδρών Κ18: Φινάλε με νίκη επί της Εσθονίας για την Εθνική
-
Ευρωπαϊκό ανδρών Κ18: Νίκη στο τάι μπρέικ για την Εθνική επί της Ρουμανίας