Κρέμασε τη σφυρίχτρα του στη Βραζιλία κι επιστρέφει στην Ελλάδα ο Παναγιώτης Μαριδάκης (PHOTOS)
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
Πλήρης βολεϊκών ημερών επιστρέφει στην Ελλάδα από τη Βραζιλία ο Παναγιώτης Μαριδάκης.
Μετά από πάνω από 60 αγώνες διαιτησίας στην μακρινή Βραζιλία, με συμμετοχή στο ολυμπιακό τουρνουά DEAFLYMPICS 2021 που έγινε στο Πόρτο Αλέγκρε στις1-15 Μαΐου, με γεμάτη τη βαλίτσα του από πολλές εμπειρίες από την χώρα της Σάμπας, επιστρέφει στην Ελλάδα αλλά μακριά πλέον από το βόλεϊ.
Ο Σαλαμινιός ρεφ του Συνδέσμου Διαιτητών Πειραιά έγινε ο πρώτος Έλληνας Διαιτητής στο κορυφαίο πρωτάθλημα του Σάο Πάολο της Βραζιλίας, καθώς και ο πρώτος διαιτητής βόλεϊ για τη πολιτεία του Σάντος, η οποία είχε μόνο δύο γραμματείς μέχρι την άφιξη του.
Κατόπιν αυξημένων επαγγελματικών υποχρεώσεων κρέμασε τη σφυρίχτρα στα γήπεδα του Σάντος κι έρχεται πλέον στην Ελλάδα για να παρακολουθεί τους αγώνες από την κερκίδα.
Σχετικά Άρθρα
-
Χαράλαμπος Παπαδογούλας: Οι πρώτες εμπειρίες από το Παρίσι και η Ελληνική κοινότητα στο μπιτς βόλεϊ
-
Ο Νώντας Γεροθόδωρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι: Το φανταζόμουν υπέροχο και είναι υπέροχο
-
Ο Γεροθόδωρος στην Ιαπωνία για το VNL, Φραγκάκης και Βουδούρης στον τελικό του Ευρωπαϊκού λιγκ γυναικών
-
Στην Ιαπωνία ο Νώντας Γεροθόδωρος για τον 4ο όμιλο ανδρών του VNL
-
Στο VNL ο Μιχάλης Θεμελής, στο Golden League ο Μιχάλης Κουτσούλας