Επιστολή στήριξης στον ΣΥΔΠΕ Κρήτης
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
Ο ΣΥΔΠΕ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ έστειλε επιστολή συμπαράστασης στον ΣΥΔΠΕ ΚΡΗΤΗΣ
ΠΡΟΣ ΣΥΔΠΕ ΚΡΗΤΗΣ Γιαννιτσά 23/12/2016
κοιν.ΟΔΒΕ-ΣΥΔΠΕ
Κύριε Πρόεδρε
Ο ΣΥΔΠΕ Μακεδονίας από τις 29/9/16 και για οκτώ εβδομάδες βρισκόταν σε αποχή διότι η ΕΣΠΕΜ δεν τηρούσε τον Ν.2725/99 και τον κανονισμό διαιτησίας ΕΟΠΕ, στο θέμα της ΕΔ/ΕΣΠΕΜ διότι μέλος αυτής δεν πληρούσε τις προϋποθέσεις. Δυστυχώς κανείς Σύνδεσμος της Χώρας μας, αλλά ούτε ουσιαστικά κάποιος φορέας του αθλήματος, δεν συμπαραστάθηκε στον δίκαιο αγώνα μας, ο οποίος δικαιώθηκε στο τέλος διότι για μια ακόμη φορά η ενότητα των μελών του ήταν καθολική και το δίκαιο νίκησε! Παρόλα αυτά το ΔΣ και τα μέλη του Συνδέσμου μας δεν είναι στην λογική
<< Δεν πα να καεί το σπίτι του γείτονα, το δικό μου να μην καεί>> , συμπάσχουν μαζί σας και είναι έτοιμοι για πολλοστή φορά αν η ΟΔΒΕ το προτείνει να πράξουν τα δέοντα συμπαραστεκόμενοι μαζί σας, για το δίκαιο αίτημα του Συνδέσμου σας.
ΓΙΑ ΤΟ ΔΣ
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΔΗΣ ΧΑΡΙΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΟΜΗΡΟΣ
Σχετικά Άρθρα
-
Χαράλαμπος Παπαδογούλας: Οι πρώτες εμπειρίες από το Παρίσι και η Ελληνική κοινότητα στο μπιτς βόλεϊ
-
Ο Νώντας Γεροθόδωρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι: Το φανταζόμουν υπέροχο και είναι υπέροχο
-
Ο Γεροθόδωρος στην Ιαπωνία για το VNL, Φραγκάκης και Βουδούρης στον τελικό του Ευρωπαϊκού λιγκ γυναικών
-
Στην Ιαπωνία ο Νώντας Γεροθόδωρος για τον 4ο όμιλο ανδρών του VNL
-
Στο VNL ο Μιχάλης Θεμελής, στο Golden League ο Μιχάλης Κουτσούλας