Η Ελληνική Διαιτησία στην Ευρώπη
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
Από 22-25 Σεπτεμβρίου ο διεθνής διαιτητής Μιχάλης Κουτσούλας θα σφυρίξει αγώνες για τον Δ’ όμιλο της 2ης προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ανδρών (Σλοβακία, Κροατία, Λετονία, Ισραήλ), καθώς και για τον Δ’ όμιλο της 2ης προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Γυναικών (Σλοβακία, Κροατία, Πορτογαλία, Ισραήλ).
Οι αγώνες και των δύο ομίλων θα διεξαχθούν παράλληλα στην πόλη Rovinj της Κροατίας.
Από 23-25 Σεπτεμβρίου ο διεθνής διαιτητής Σωτήρης Δεληκωστίδης θα σφυρίξει αγώνες για τον ΣΤ’ όμιλο της 2ης προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ανδρών. Οι αγώνες θα γίνουν στην πόλη Jablonec Nad Nisouτης Τσεχίας και στον όμιλο συμμετέχουν οι ομάδες: Ρουμανία, Εσθονία, Π.Γ.Δ.Μ. και Τσεχία.
Επίσης, από 23-25 Σεπτεμβρίου ο διεθνής διαιτητής Κώστας Βουδούρης θα σφυρίξει αγώνες για τον Γ’ όμιλο της 2ης προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Γυναικών. Οι αγώνες θα γίνουν στην πόλη BielskoBialaτης Πολωνίας και στον όμιλο συμμετέχουν οι ομάδες: Φινλανδία, Ουγγαρία, Εσθονία και Πολωνία.
Σχετικά Άρθρα
-
Χαράλαμπος Παπαδογούλας: Οι πρώτες εμπειρίες από το Παρίσι και η Ελληνική κοινότητα στο μπιτς βόλεϊ
-
Ο Νώντας Γεροθόδωρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι: Το φανταζόμουν υπέροχο και είναι υπέροχο
-
Ο Γεροθόδωρος στην Ιαπωνία για το VNL, Φραγκάκης και Βουδούρης στον τελικό του Ευρωπαϊκού λιγκ γυναικών
-
Στην Ιαπωνία ο Νώντας Γεροθόδωρος για τον 4ο όμιλο ανδρών του VNL
-
Στο VNL ο Μιχάλης Θεμελής, στο Golden League ο Μιχάλης Κουτσούλας