Φουρτούνες στο Αιγαίο
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία VOLLEYLEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Σε μεγάλες φουρτούνες πλέει ο Πανναξιακός καθώς η κυκλαδίτικη ομάδα αντιμετωπίζει πλέον τεράστια προβλήματα λόγω χρεών.
Τα 20.000 € που χρωστάει στην Αμερικανίδα Κένεντι Μπράιαν και στον μάνατζέρ της από τη σεζόν 2018-2019, έχουν βάλει "στοπ" στις μεταγραφές μετά από απόφαση που εκδόθηκε στις 8 Αυγούστου. Η Διοίκηση της ομάδας καλείται να εξοφλήσει άμεσα το χρέος διαφορετικά δε μπορεί να αποκτήσει ξένες αθλήτριες. Δεδομένου ότι ο Πανναξιακός αντιμετωπίζει τεράστιο διοικητικό πρόβλημα και χορηγοί δεν υπάρχουν είναι πάρα πολύ δύσκολο όχι μόνο να εξοφληθεί η ξένη αθλήτρια αλλά και να αποκτηθούν Ελληνίδες και ορατός είναι πλέον ο κίνδυνος είτε να αγωνιστεί με νεάνιδες και κορασίδες του τμήματος είτε να μην καταφέρει τελικά να ξεκινήσει το πρωτάθλημα πόσο μάλλον να το τελειώσει.
Σχετικά Άρθρα
-
Έτοιμο το προπονητικό τιμ του ΑΟ Θήρας
-
Απόφαση συνεδρίασης Δ.Σ. Ε.Ο.ΠΕ. για τη Volley League γυναικών
-
Ανακοίνωση των Πρωταθλητών Πεύκων για την αποχώρηση της ομάδας από τη Volleyleague
-
Παναθηναϊκός Α.Ο.: Σήκωσε το 26ο πρωτάθλημα στο «Παύλος Γιαννακόπουλος» και αφιέρωση σε Πένυ και Ρούξι
-
Η Σέρινταν Άτκινσον KYANA MVP του πρωταθλήματος της Volley League Γυναικών 2023-24