Επίσκεψη των ομοσπονδιακών Ποθητάκη-Χανδρινού στην Θεσσαλονίκη
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΘΝΙΚΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ BEACHVOLLEY
Με την ευκαιρία των εορτών, οι Ομοσπονδιακοί συνεργάτες beach volley της ΕΟΠΕ πραγματοποιούν επισκέψεις για να δουν και να αξιολογήσουν το υλικό στις μικρές ηλικίες.
Έτσι, από χθες Πέμπτη 28/12 μέχρι και το Σάββατο 30/12 οι Κώστας Ποθητάκης και Στάθης Χανδρινός θα βρίσκονται στην Θεσσαλονίκη για να παρακολουθήσουν το τουρνουά Elite Juniors στο Apollon Beach Club στην Καλαμαριά ενώ θα πραγματοποιήσουν και κάποιες προπονήσεις μαζί με τον συνεργάτη ανάπτυξης Ηλία Ζωλασταθιάδη προκειμένου να αξιολογήσουν το υπάρχον δυναμικό του beach volley στις μικρές ηλικίες.
Στις αρχές του έτους οι δύο Ομοσπονδιακοί θα επισκεφτούν και τις ακαδημίες της Αττικής που διατηρούν τμήματα σε μικρές ηλικίες προκειμένου να ξεκινήσει το νέο πρόγραμμα των κλιμακίων επιλέκτων Beach Volley σε συνεργασία με τους ιδιωτικούς φορείς που καλλιεργούν το άθλημα.
Σχετικά Άρθρα
-
Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ20: Αήττητοι στους 16 Καλιόζης και Καρδούλιας, στη φάση των 24 Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
-
Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ20: Με το δεξί Καρδούλιας, Καλιόζης και Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
-
Στην Πολωνία για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ Κ20 Καλιόζης, Καρδούλιας και Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
-
Πέμπτες στην Ευρώπη Αλεξόγλου και Πασχαλάκη
-
Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ18: Αλεξόγλου και Πασχαλάκη θα διεκδικήσουν την 5η θέση