Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ22: Ήττα από την Ισπανία για Αντωνακάκη, Περδικάκη
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΘΝΙΚΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ BEACHVOLLEY
Δεν τα κατάφεραν στο δεύτερο παιχνίδι τους στον Γ' όμιλο του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ Κ22 οι Γεωργίνα Αντωνακάκη, Ιωάννα Περδικάκη, καθώς γνώρισαν την ήττα από τις Ισπανίδες Αλβάρεζ, Μορένο με 2-0 (21-11, 21-10) σετ.
Με απολογισμό μία νίκη επί της Ρουμανίας το πρωί της Πέμπτης και μία ήττα από την Ισπανία, οι νεαρές Κρητικές στο τελευταίο τους παιχνίδι για τον Γ' όμιλο απέναντι στις Ολλανδές Βαν Μιλ, Βίντα θα διεκδικήσουν την δεύτερη θέση που οδηγεί στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.
Στα αγόρια, οι Παναγιώτης Βογιατζόγλου, Αλέξανδρος Κουρτίδης μετά την ήττα στην πρεμιέρα του ομίλου τους από τους Ιταλούς Άνι, Βίσκοβιτς, το πρωί της Παρασκευής (10/6, 11:00) αντιμετωπίζουν τους Νορβηγούς Μολ, Ρίνγκεν και το βράδυ θα κοντραριστούν με τους Βούλγαρους Βαρτίγκοφ, Ντάνιελ.
Σχετικά Άρθρα
-
Τα επίσημα τουρνουά μπιτς βόλεϊ του Αυγούστου
-
Η επίσημη συνέντευξη Τύπου του KEFALONIA JUNIORS FINALS Κ22 "VAGGELIS KOUTOULEAS"
-
Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ20: Αήττητοι στους 16 Καλιόζης και Καρδούλιας, στη φάση των 24 Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
-
Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ20: Με το δεξί Καρδούλιας, Καλιόζης και Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
-
Στην Πολωνία για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ Κ20 Καλιόζης, Καρδούλιας και Αλεξόγλου, Πασχαλάκη