Με 31 αγόρια και κορίτσια το αναπτυξιακό καμπ μπιτς βόλεϊ της Ε.Ο.ΠΕ. στη Θεσσαλονίκη
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΘΝΙΚΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ BEACHVOLLEY
Με 31 αγόρια και κορίτσια ηλικίας 13-18 ετών πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της Μίκρας στη Θεσσαλονίκη το διήμερο (29-30/12) αναπτυξιακό καμπ μπιτς βόλεϊ.
Συνολικά 14 αγόρια και 17 κορίτσια από την Θεσσαλονίκη, την Καβάλα, την Λάρισα, τον Βόλο και την Αλεξανδρούπολη έλαβαν μέρος στις προπονήσεις υπό την επίβλεψη του υπευθύνου ανάπτυξης μπιτς βόλεϊ Παναγιώτη Ζακυνθινού και των συνεργατών του στη Βόρεια Ελλάδα Δημήτρη Νιώπα και Θοδωρή Παπαδημητρίου.
Αντίστοιχα καμπ θα ακολουθήσουν και σε άλλες περιοχές της Ελλάδας το 2020 στο πλαίσιο του ευρύτερου σχεδιασμού ανάπτυξης του μπιτς βόλεϊ.
Οι αθλητές και οι αθλήτριες που συμμετείχαν στο καμπ ήταν:
ΑΓΟΡΙΑ
Μιχάλης Ρετζέπης, Παναγιώτης Βογιατζόγλου, Αλέξανδρος Κουρτίδης, Γιώργος Πασχαλέρης, Γιώργος Σδραυκάκης, Φίλιππος Καρατζίβας, Θάνος Τζαμουράνης, Κοσμάς Σούλης, Δημοσθένης Πατλάκας, Πέτρος Σισμανίδης, Χαράλαμπος Μαξιμαδάκης, Βάιος Αναστασίου, Άγγελος Τριανταφύλλου και Νίκος Γκουμότσιος.
ΚΟΡΙΤΣΙΑ
Ελπίδα Πιτσιγκώνη, Αγνή Τριλυράκη, Βίκυ Τσώνη, Έλενα Λεονταρίδου, Σωτηρία-Ελένη Πιλιτσίδου, Κατερίνα Βογιατζόγλου, Ξανθή Τριανταφύλλου, Κατερίνα Χατζή, Δήμητρα Μόκαλη, Γεωργία Μόκαλη, Αρετή Φουρκασιώτη, Παναγιώτα Μαραγκού, Γεωργία Γρηγοριάδη, Στέλλα Δόντσιου, Βασιλική Κασιούρα, Κατερίνα Αμυγδαλοπούλου, Άρτεμις Ανδρεάδη.
Σχετικά Άρθρα
-
Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ20: Αήττητοι στους 16 Καλιόζης και Καρδούλιας, στη φάση των 24 Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
-
Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ20: Με το δεξί Καρδούλιας, Καλιόζης και Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
-
Στην Πολωνία για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ Κ20 Καλιόζης, Καρδούλιας και Αλεξόγλου, Πασχαλάκη
-
Πέμπτες στην Ευρώπη Αλεξόγλου και Πασχαλάκη
-
Ευρωπαϊκό μπιτς βόλεϊ Κ18: Αλεξόγλου και Πασχαλάκη θα διεκδικήσουν την 5η θέση