Ξεκίνημα και για τα τουρνουά North με πρώτο σταθμό την Καλαμαριά
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ BEACHVOLLEY
Από τον Δήμο Καλαμαριάς και την Πλαζ Αρετσού, ξεκινά φέτος το ταξίδι του το North Area Beach Volley Circuit, με το τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος KALAMARIA OPEN. Συνδιοργανωτής είναι ο Δήμος Καλαμαριάς.
Μετά την απόλυτη επιτυχία της περσινής διοργάνωσης και τη συμμετοχή ομάδων απ' όλη την Ελλάδα, αποφασίστηκε να γίνει φέτος η έναρξη από την Καλαμαριά, καθώς άφησε ενθουσιασμένους αθλητές και θεατές.
Το τουρνουά είναι 2 αστεριών και έχει συντελεστή 0.5 στην Πανελλήνια βαθμολογία.
Τα προκριματικά θα ξεκινήσουν Παρασκευή 2/6 το πρωί, ενώ το ίδιο απόγευμα της ίδιας ημέρας θα κάνει την έναρξή του το κυρίως ταμπλό. Υπάρχει φιλοξενία και διατροφή για τις ομάδες εκτός Θεσσαλονίκης.
Οι ομάδες που θέλουν να αγωνιστούν στο KALAMARIA OPEN, μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., μέχρι τη Δευτέρα 29 Μαιου στις 14:00.
Σχετικά Άρθρα
-
Τα επίσημα τουρνουά μπιτς βόλεϊ του Αυγούστου
-
Η επίσημη συνέντευξη Τύπου του KEFALONIA JUNIORS FINALS Κ22 "VAGGELIS KOUTOULEAS"
-
Athens Finals: Αστυνομία και πυροσβεστική έστειλαν μήνυμα για την αντιμετώπιση της σεξουαλικής παρενόχλησης στον αθλητισμό
-
Στο Αργοστόλι οι τελικές φάσεις του Πανελληνίου πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ τζούνιορς
-
Νιώπας, Ανανιάδης και Αλτίνη, Αργυρίου κατέκτησαν τον τίτλο στην North Area Beach Volley Circuit