Στη Μόσχα οι Εθνικές μας για το Youth Beach Volleyball Continental Cup
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ BEACHVOLLEY
Αναχωρούν για τη Μόσχα αργά το βράδυ της Πέμπτης (1/6) τα δυο ελληνικά δίδυμα μπιτς βόλεϊ που θα λάβουν μέρος στους προκριματικούς ομίλους του CEV Youth Beach Volleyball Continental Cup με φόντο την πρόκρισή τους στους Ολυμπιακούς Αγώνες Νέων 2018 στο Μπουένος Άϊρες.
Στις κοπέλες θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας οι Μαρία Κλέπκου-Διονυσία Μάτιου και στα αγόρια οι Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος-Στέφανος Μανδιλάρης. Συνοδός αποστολής θα είναι ο Ηλίας Ζωλασταθιάδης.
Στον όμιλο των κοριτσιών βρίσκονται Ρωσία-Φινλανδία-Ισραήλ-Κόσοβο ενώ στα αγόρια οι Ρωσία, Φινλανδία, Μονακό ενώ προκρίνονται οι δυο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου.
Σχετικά Άρθρα
- Τα επίσημα τουρνουά μπιτς βόλεϊ του Αυγούστου
- Η επίσημη συνέντευξη Τύπου του KEFALONIA JUNIORS FINALS Κ22 "VAGGELIS KOUTOULEAS"
- Athens Finals: Αστυνομία και πυροσβεστική έστειλαν μήνυμα για την αντιμετώπιση της σεξουαλικής παρενόχλησης στον αθλητισμό
- Στο Αργοστόλι οι τελικές φάσεις του Πανελληνίου πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ τζούνιορς
- Νιώπας, Ανανιάδης και Αλτίνη, Αργυρίου κατέκτησαν τον τίτλο στην North Area Beach Volley Circuit