Αντύπας - Σακκάς μαζί για το Κ22
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ BEACHVOLLEY
Δύο Πρεβεζάνοι αθλητές, ο Σπύρος Αντύπας και ο Λεωνίδας Σακκάς έρχονται αυτό το Καλοκαίρι να ενώσουν ξανά τις δυνάμεις του για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ22.
Ο Σπύρος με το Λεωνίδα είναι παλιοί συναθλητές καθώς έχουν αγωνιστεί ξανά μαζί στο παρελθόν στη σάλα με τα χρώματα του ΑΟ Πρέβεζας αλλά και στο Κ22 που είχε διεξαχθεί στο ΣΕΦ πριν μερικά χρόνια.
Η απόφαση να αγωνιστούν ξανά μαζί πάρθηκε πριν λίγες μέρες καθώς βρίσκονται στη Θεσσαλονίκη για σπουδές και στη σάλα αγωνίζονται με τα χρώματα του Πήγασου και του Περσέα.
Εκτός από το Κ22 θα αγωνιστούν αν όλα πάνε καλά και στα North Area ενώ αν βρεθούν χορηγοί πιθανόν και στα Μάστερ.
Ο Λεωνίδας Σακκάς μας είπε:
«Με τον Σπύρο ήμασταν 4 χρόνια συμπαίκτες στην Πρέβεζα και πολύ καλοί φίλοι.! Φέτος είμαστε μαζί στην Θεσσαλονίκη και αποφασίσαμε αφού περνάμε και το καλοκαίρι μας μαζί στην Πρέβεζα να κατέβουμε μαζί στο κ22. Ταιριάζουμε με τον Σπύρο σαν παρέα αλλα και στην σάλα, οπότε θα είναι και ευχάριστη η προπόνηση και οι αγώνες μας στην άμμο».
Σχετικά Άρθρα
- Τα επίσημα τουρνουά μπιτς βόλεϊ του Αυγούστου
- Η επίσημη συνέντευξη Τύπου του KEFALONIA JUNIORS FINALS Κ22 "VAGGELIS KOUTOULEAS"
- Athens Finals: Αστυνομία και πυροσβεστική έστειλαν μήνυμα για την αντιμετώπιση της σεξουαλικής παρενόχλησης στον αθλητισμό
- Στο Αργοστόλι οι τελικές φάσεις του Πανελληνίου πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ τζούνιορς
- Νιώπας, Ανανιάδης και Αλτίνη, Αργυρίου κατέκτησαν τον τίτλο στην North Area Beach Volley Circuit