ofi small   elpis sm   KIFISIA AOP  ethnikos alex  iraklisthes logo  osfp  paok  pamvoxaikos  pao  FOINIKAS NEWLOGO

Ο Μενέλαος Κοκκινάκης MVP και οι καλύτεροι της ημιτελικής φάσης

Ο διεθνής λίμπερο Μενέλαος Κοκκινάκης αναδείχτηκε MVP Βίκος Cola της ημιτελικής φάσης του πρωταθλήματος Volley League 2019-20.

O Κοκκινάκης ήταν σταθερά από τους κορυφαίους του Ολυμπιακού στις τρεις αναμετρήσεις κόντρα στον Α.Ο.Φοίνικα ΟΝΕΧ και ακόμα και στον αγώνα που οι «ερυθρόλευκοι» ηττήθηκαν 3-2 σετ.
Είναι η τρίτη φορά στην καριέρα του που αναδεικνύεται MVP Βίκος Cola. Οι δύο προηγούμενες ήταν τη σεζόν 2015-16 (21η αγωνιστική) και 2012-13 (15η αγωνιστική).
Είναι η 110η φορά που παίκτης του Ολυμπιακού αναδείχτηκε MVP από το 1998 που καθιερώθηκε ο θεσμός και η πέμπτη φορά εντός της σεζόν 2019-20 μετά τις διακρίσεις που απέσπασαν την 1η αγωνιστική ο Αλβανός Γκαζμέντ Χουσάι, την 3η αγωνιστική ο Ούγγρος Ρόλαντ Γκέργκι, την 7η αγωνιστική ο Θεόδωρος Βουλκίδης, την 12η αγωνιστική ο Φινλανδός Έμι Τερβαπόρτι και την 15η αγωνιστική ο Ραφαήλ Κουμεντάκης.

Η DREAM TEAM ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ VOLLEY LEAGUE 2019-20

MVP ΒΙKOΣ COLA: Μενέλαος Κοκκινάκης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

Πασαδόρος: Αξέλ Γιάκομπσεν (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

Διαγώνιος: Αλέξανδρος Μπούτος (Π.Α.Ο.Κ.)

Ακραίοι: Ζίγκα Στερν (Φοίνικας ΟΝΕΧ), Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

Λίμπερο: Μενέλαος Κοκκινάκης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

Κεντρικοί: Θεόδωρος Βουλκίδης (Ολυμιακός Σ.Φ.Π.), Λούκας Βίκτορ Φερέιρα Ρανγκέλ (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

ΟΙ MVP ΒΙΚΟΣ COLA ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2019-20
1η αγωνιστική: Γκαζμέντ Χουσάι (Αλβανία) (Ακραίος - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2η αγωνιστική: Nίκος Μήλης (Διαγώνιος - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου)
3η αγωνιστική: Ρόλαντ Γκέργκι (Ουγγαρία) (Ακραίος - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
4η αγωνιστική: Γιάννης Τακουρίδης (Κεντρικός - Π.Α.Ο.Κ.)
5η αγωνιστική: Αξέλ Γιάκομπσεν (Δανία) (Πασαδόρος - Παναθηναϊκός Α.Ο.)
6η αγωνιστική: Έρικ Μπατατζίμ (Βραζιλία) (Ακραίος - Α.Ο.Π.Κηφισιάς)
7η αγωνιστική: Θεόδωρος Βουλκίδης (Κεντρικός - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
8η αγωνιστική: Αργύρης Μαυροβουνιώτης (Ακραίος - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015)
9η αγωνιστική: Ρανγκέλ Φερέιρα Λούκας Βίκτορ (Βραζιλία) (Κεντρικός - Παναθηναϊκός Α.Ο.)
10η αγωνιστική: Ηλίας Λάππας (ακραίος - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός)
11η αγωνιστική: Ρανγκέλ Φερέιρα Λούκας Βίκτορ (Βραζιλία) (Κεντρικός - Παναθηναϊκός Α.Ο.)
12η αγωνιστική: Έμι Τερβαπόρτι (Φινλανδία) (πασαδόρος - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
13η αγωνιστική: Mπραμ Βαν ντε Ντρις (Βέλγιο) (διαγώνιος - Π.Α.Ο.Κ.)
14η αγωνιστική: Κάιο Σίζαρ ντε Πρα (Βραζιλία) (διαγώνιος - Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Η βράβευση
15η αγωνιστική: Ραφαήλ Κουμεντάκης (ακραίος - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
16η αγωνιστική: Βογίν Τσάτσιτς (Μαυροβούνιο) (ακραίος - Παναθηναϊκός Α.Ο.)
17η αγωνιστική: Ματαιώθηκε
18η αγωνιστική: Ματαιώθηκε
Α΄φάση πλέι οφ: Ματαιώθηκε
Ημιτελική φάση πλέι οφ (1-4): Μενέλαος Κοκκινάκης (λίμπερο - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)