Επιστροφή στις νίκες για το Κουκάκι

Τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Κουκακίου, απέναντι στη Σχολή Μωραϊτη,

Ο αγώνας της 3ης αγωνιστικής, διεξήχθη τη Κυριακή 5 Νοεμβρίου, αντί Τετάρτης λόγω διαθεσιμότητας γηπέδου.

Ο αγώνας ξεκίνησε δυνατά και για τις δυο ομάδες, που πήγαιναν κοντά στο σκορ με συνεχής εναλλαγές. Το δύσκολο σερβίς της ομάδας του Κουκακίου, αποσυντόνισε τις αθλήτριες του Ζώη Καλαμπόκη και βρίσκοντας λύσεις απο τις άκρες, έγινε το 25-17 και το 1-0 σετ.

Στο 2ο σετ, οι φιλοξενούμενες μπήκαν δυνατά και έχοντας ως επιθετική αιχμή τη Δεμπεγιώτη,  δεν άφησαν περιθώρια στις νεαρές αθλήτριες της Σχολής Μωραϊτη να αντιδράσουν κάνοντας το 25-14 και 2-0.

Στο 3ο σετ, ο Γιώργος Κερκινές είχε τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσει όλες τις αθλήτριες στο ρόστερ του. Οι γηπεδούχες πίεσαν αρκετά σε σερβίς και επίθεση, μένοντας συνέχεια κοντά στο σκορ, δημιουργώντας πρόβλημα στην ομάδα του Κουκακίου. Παίζοντας όμως με καθαρό μυαλό και εκμεταλλευόμενες τα λάθη της Σχολής Μωραϊτη, εφτασαν στο 25-23 και το τελικό 3-0.

Σχολή Μωραϊτη-ΠΑΟ Κουκάκι 0-3 (17-25, 14-25, 23-25)

Διαιτητές: Λιδορικιώτη, Ταλάρου, Καπάνταης

ΠΑΟ Κουκάκι (Κερκινές): Περάκη 2π (2 μπλόκ), Δεμπεγιώτη 14 (11/23 επ., 3 άσοι), Ζαλαχώρη 3 (1/3 επ., 1 άσος, 1 μπλοκ), Γεωργίου-Κίτσιου 2 (2/14 επ.), Δρακουλάκου 6 (4/22 επ., 2 άσοι), Βλάγκα 4 (3/4 επ., 1 μπλοκ), Παναγοπούλου (λ) (Κριμανίδου 6 (2/4 επ., 2 άσοι, 2 μπλοκ), Μαυρογένη 8 (8/12 επ.), Χριστοφοράκη (λ), Αδαμίδου, Μαστοροπούλου 1 (1 άσος), Παρλά 1 (1 άσος), Καραντώνια)