PRE LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ A OMIΛΟΣ        -     Β ΟΜΙΛΟΣ

    makedones sm  - KORINTHOS   aigaleo sm zaon sm panioniossmall n  pefka                   votsis vrilisia logos artemis small  xanth sma    apollon kalamatas  ilioupoli

Pre League Γυναικών (1η αγωνιστική): Νίκες για Πρωταθλητές Πεύκων, Φ.Ο. Βριλησσίων, Ναύαρχο Βότση και Απόλλωνα Καλαμάτας

Άνοιξε η αυλαία στους δύο ομίλους της Pre League Γυναικών, με τις Ακαδημίες Πρωταθλητές Πεύκων να ξεκινούν με το δεξί στον Α' όμιλο και τον Φ.Ο. Βριλησσίων, τον Ναύαρχο Βότση και τον Απόλλωνα Καλαμάτα (φωτό) στον Β'.


Ο αγώνας του Φ.Ο. Βριλησσίων με τον Γ.Σ. Ηλιούπολης κατοχυρώθηκε με 3-0 σετ και 75-00 πόντους υπέρ του γηπεδούχου σωματείου, καθώς η φιλοξενούμενη ομάδα δεν προσκόμισε την αγωνιστική λίστα. Σύμφωνα με τον Γενικό Κανονισμό Οργάνωσης και Διεξαγωγής Πρωταθλημάτων αρθ. 14 παρ. 3 σε περίπτωση που κάποιο διαγωνιζόμενο σωματείο αδυνατεί να εμφανίσει την «Αγωνιστική Λίστα» ή/και τις Κάρτες Υγείας ή τον προβλεπόμενο αριθμό συμμετεχόντων 30 ́ πριν την έναρξη, τότε έχει το δικαίωμα, να ζητήσει δεκαπεντάλεπτη (15') καθυστέρηση έναρξης του  αγώνα. Μετά την παρέλευση του ανωτέρω χρονικού διαστήματος ή σε περίπτωση που τα προσκομισθέντα δελτία δεν φέρουν νόμιμη θεώρηση (ιατρική βεβαίωση κλπ) ή οι συμμετέχοντες δεν έχουν την προβλεπόμενη, βάσει κανονισμών, παρουσία(αθλητική περιβολή, ικανότητα να αγωνίζεται κλπ), τότε η ομάδα θεωρείται ότι δεν έχει προσέλθει νομότυπα στον αγώνα και μηδενίζεται.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής, οι συνθέσεις των αγώνων, η βαθμολογία και το πρόγραμμα των αγώνων της Κυριακή 24/10.

PRE LEAGUE Γυναικών - Α' όμιλος - 1η αγωνιστική

Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2021


Α.Σ. Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων - Α.Σ.Π. Κόρινθος 3-1 (21-25, 25-21, 25-19, 25-18)

Διαιτητές: Μουζούλας, Γεωργιάδης Εμ., Γραμματεία: Σιδηρά, Παρατηρητής: Κουκουμάκας.

ΑΣ. ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤ. ΠΕΥΚΩΝ (Μανώλης Σκουλικάρης): Νέβες, Κοτέογλου, Τσιτσιπλάμη, Μπάγγου, Κυριακίδου, Κούση / Μυρίδου (λ).
Α.Σ.Π. ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Δημήτρης Ανδρεόπουλος): Πατουχέα, Σπυροπούλου, Αλατζάκη, Σοκόλοβα, Άσπεν, Ελευθερίου / Καραβοκύρη (λ), Μαργαρίτη (λ), Κατσικά, Χαραβελούλη.

Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2021

Ζηρίνειο, 17.30: Ζ.Α.Ο.Ν. - Α.Σ. Μακεδόνες

Διαιτητές: Λιδωρικιώτη, Μαλλιάρα, Γραμματεία: Νυδριώτη, Παρατηρητής: Τσιμπινός.

Ανδρέας Βαρίκας Νέα Σμύρνη, 18.30: Γ.Σ. Πανιώνιος - Α.Ο. Αιγάλεω
Διαιτητές: Κουτσούλας, Βλάχος, Γραμματεία: Ιωάννου, Παρατηρητής: Τσιντομηνάς.

Η βαθμολογία ΕΔΩ.

Pre League Γυναικών - Β' όμιλος - 1η αγωνιστική

Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2021

Φ.Ο. Βριλησσίων - Γ.Σ. Ηλιούπολης 3-0 (25-00, 25-00, 25-00)

Α.Π.Σ. Ναυάρχου Βότση - Χ.Α.Ν.Θ. 3-0 (25-18, 25-17, 25-18)

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Μπουκουβάλα, Γραμματεία: Τερζή, Παρατηρητής: Σιδηρά.

Α.Π.Σ. ΝΑΥΑΡΧΟΥ ΒΟΤΣΗ (Κώστας Ιωαννίδης): Ακριβοπούλου, Αργυρίου, Ζωίδου, Τριλυράκη, Χατζηλάμπρου, Αλτίνη / Καψαμπέλη (λ), Ωραιοπούλου (λ), Παλλικάρη.
Χ.Α.Ν.Θ. (Χρήστος Ντινόπουλος): Γιαννούλη, Αρμουτάκη, Σπασόγεβιτς, Μαρκάδα, Γουγούση, Νώτη / Ευθυμιάδου (λ), Παπαδοπούλου (λ), Βαρδοπούλου, Ηλιάδη, Κόντη.

Απόλλων Καλαμάτας - Α.Γ.Σ. Άρτεμις 3-0 (25-17, 25-06, 25-09)

Διαιτητές: Χανδρινός, Κανελλίδης, Γραμματεία: Βλαχούδη, Παρατηρητής: Γεωργουλέας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Χαράλαμπος Μυτσκίδης): Αποστολοπούλου, Θεοδωρακέα, Τόσι, Καραμούντζου, Καρακύκλα, Βενέτη / Γκιαούρη (λ), Γιολά (λ), Κολλιά, Γρίβα, Σακελλαρίου.

Α.Γ.Σ. ΑΡΤΕΜΙΣ (Παναγιώτης Ζουπάνος): Ζαγαλίκη, Μπαξιβανάκη, Μανίκα, Γούνου, Μερακλή, Μπουρέκα / Ραυτοπούλου (λ), Τζαφέρη (λ), Νικολιτσέα, Αναργύρου, Τζινιέρη, Λουκά.
 

Η βαθμολογία ΕΔΩ.