Η ΧΑΝΘ πήρε τους 3 βαθμούς από τον Πανιώνιο εξαιτίας του γιατρού

Τρεις βαθμούς άνευ αγώνα εξασφάλισε η ομάδα thw XANΘ απέναντι στον Πανιώνιο.

Αναλυτικότερα, οι «κόκκινες» προσήλθαν κανονικά για το παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Pre League στο κλειστό της Αργυρούπολης, όμως οι διαιτητές διαπίστωσαν πως δεν υπήρχε γιατρός στο γήπεδο.
Οι διαιτητές Μάλφας και Γεωργάκη ενημερώθηκαν από τον Πανιώνιο πως ο γιατρός κλήθηκε να αντιμετωπίσει ένα έκτακτο περιστατικό. Ο αντικαταστάτης του τελικά έφτασε 20 λεπτά μετά την προκαθορισμένη ώρα, ενώ ενημέρωσε πως θα μπορούσε να βρίσκεται στο γήπεδο μόνο για 30 λεπτά απ την έναρξη του αγώνα.
Το τεχνικό επιτελείο διεμήνυσε πως δεν είχε αντίρρηση να διεξαχθεί το παιχνίδι με τους διαιτητές όμως να διευκρινίζουν πως δεν μπορούν να λάβουν απόφαση τέλεσης του αγώνα καθώς αυτό θα ήταν κόντρα στους κανονισμούς.
Τελικά το φύλλο αγώνα έκλεισε με νίκη 0-3 και σκορ (0-25, 0-25, 0-25) υπέρ της ομάδας μας.
Την επόμενη αγωνιστική (10/11) θα αντιμετωπίσουμε εντός έδρας τους Μακεδόνες Αξιού.