Κύπελλο γυναικών (Β' Φάση - 1η αγωνιστική): Πρόκριση για Πανιώνιο, Μίλωνα, Φιλαθλητικό Πρέβεζας και Ελπίδα

Το εισιτήριο για την 2η αγωνιστική της Β' Φάσης του Κυπέλλου γυναικών πήραν ο Πανιώνιος, ο Μίλωνας, ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας και η Ελπίδα Αμπελοκήπων.

Για την Α' Ζώνη, ο Πανιώνιος επιβλήθηκε εντός έδρας των Βριλησσίων με 3-0 σετ και ο Μίλωνας ως φιλοξενούμενος νίκησε με 3-0 σετ την Αγία Παρασκευή. Άνευ αγώνα μετά την κλήρωση προκρίθηκαν στην 2η αγωνιστική ο Πορφύρας και οι Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας.

Για την Β' Ζώνη, ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας επικράτησε του Α.Σ. Γιάννενα με 3-0 σετ, ενώ η Ελπίδα Αμπελοκήπων κέρδισε εκτός έδρας τον Περσέα με 3-0 σετ. Άνευ αγώνα προκρίθηκαν ο Φοίνικας Αλεξανδρούπολης και η Νέα Γενεά.

Η κλήρωση για τον καθορισμό των ζευγαριών της 2ης αγωνιστικής της Β' Φάσης (Γ.Σ. Πανιώνιος, Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων, Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας, ΑΣ. Ελπίς, Α.Ο.Ν. Αμαζόνες, Α.Ο.Φ. Πορφύρας, Φοίνικας Αλεξανδρούπολης και Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά) θα πραγματοποιηθεί το πρωί της Παρασκευής (9/12, 12.45)

Κύπελλο Γυναικών - 1η αγωνιστική - Β' Φάση

Α' Ζώνη

Άνευ αγώνα προκρίθηκαν οι Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας και ο Πορφύρας.

Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2022

Γ.Σ. Πανιώνιος
- Φ.Ο. Βριλησσίων 3-0 (25-12, 25-17, 25-15), Διαιτητές: Μαρκάτης, Κατσούλης.
Α.Ε. Αγ. Παρασκευής - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων 0-3 (20-25, 15-25, 17-25), Διαιτητές: Λιδωρικιώτη, Τουμπανάκης.

Β' Ζώνη

Άνευ αγώνα προκρίθηκαν ο Φοίνικας Αλεξανδρούπολης και η Νέα Γενεά.

Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας
- Α.Σ. Γιάννενα 3-0 (25-10, 25-22, 25-14), Διαιτητές: Φλούδας, Σιακαβέλλας.
Ο.Π.Α.Θ. Περσέας - Α.Σ. Ελπίς 0-3 (17-25, 18-25, 20-25), Διαιτητές: Κοτσικάρη, Παπαδόπουλος Αρ.