Με εκτός έδρας νίκες η 3η αγωνιστική των Αγοριών Κ18 στην ΕΣΠΑΑΑ

Με πέντε αγώνες όπου κανένας γηπεδούχος δεν πανηγύρισε συνεχίστηκε το πρωτάθλημα Αγοριών Κ18.

Η νίκη του Πανερυθραϊκού επί του Παναθηναϊκού αλλά και των νέων Βύρωνος επί της ΑΕΚ ξεχώρισαν από τα αποτελέσματα.

Νίκη που τον διατήρησε στην κορυφή σημείωσε ο Πανερυθραϊκός επί του Παναθηναϊκού. Η ομάδα της Ευθραίας έκανε πολύ καλό παιχνίδι απέναντι στους πράσινους και πέτυχε μια πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη με 0-3. Νίκη και για τους Νέους Βύρωνος επί της μαχητικής ΑΕΚ με 0-3. οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύτηκαν στο δεύτερο και κυρίως στο τρίτο σετ αλλά τελικά έφυγαν με τρεις βαθμούς και έφτασαν τους 9 σε 3 αγώνες.

Επιβλητική εμφάνιση για την ΟΠΕ Χαλκίδας στην έδρα της Σχολής Μωραΐτη. Η ΟΠΕ Χαλκίδας εντυπωσίασε και με 0-3 συνέχισε θετικά την πορεία της στο πρωτάθλημα. Με 0-3 τελείωσε και το παιχνίδι του Κολλεγίου Αθηνών με τον ΣΦΑ Μελισσίων "Ο Φοίβος". Οι παίκτες του Φοίβου ήταν αποτελεσματικοί στα δύσκολα σημεία του αγώνα και παρά την αντίσταση των γηπεδούχων έφτασαν στο 0-3.

Νίκη και για την Κηφισιά στο πιο ανταγωνιστικό παιχνίδι της αγωνιστικής. Ο ΑΟ Παλλήνη δυσκόλεψε την Κηφισιά στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι παρότι έχασαν το τρίτο σετ έφτασαν στη νίκη με 1-3 και έφυγαν με τους τρεις βαθμούς από την Παλλήνη.