Με τριπλή ισοβαθμία η κορυφή των Αγοριών Κ18

Με τους γηπεδούχους να έχουν τον πρώτο λόγο στα τέσσερα από τα πέντε παιχνίδια ολοκληρώθηκε η δεύτερη αγωνιστική για το πρωτάθλημα αγοριών Κ18.

Η ΑΕΚ ήταν η μοναδική ομάδα που σημείωσε εκτός έδρας νίκη ενώ Πανερυθραϊκός και Νέοι Βύρωνος «συγκατοικούν» με την ΑΕ στην κορυφή.

Πολύ καλή εμφάνιση για τους παίκτες του Πανερυθραϊκού που σημείωσαν καθαρή νίκη με 3-0 επί της Σχολής Μοραΐτη. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και με 25-12, 25-13 και 25-12 πήραν το δεύτερο τρίποντο για φέτος. Παρόμοιο σκηνικό είχε και το παιχνίδι ΑΟ Νέοι Βύρωνος – Παναθηναϊκός. Οι Νέοι Βύρωνος κυριάρχησαν από το ξεκίνημα και έχοντας πολύ καλά ποσοστά στην επίθεση έφτασαν στο 3-0 και διπλασίασαν τις νίκες τους.

Εκτός έδρας νίκη για την ΑΕΚ απέναντι στον ΣΦΑ Μελισσίων "Ο Φοίβος". Οι κιτρινόμαυροι μπορεί να ισοφαρίστηκαν στο δεύτερο σετ, το οποίο έφτασε στο 26-24, αλλά κατά τα άλλα ήταν αποτελεσματικοί σε άμυνα και επίθεση και με το 1-3 έγιναν η τρίτη ομάδα με 6 βαθμούς σε δύο αγώνες.

Εντυπωσιακός ήταν ο ΟΠΕ Χαλκίδας με αντίπαλο τον ΑΟ Παλλήνη. Η ομάδα της Χαλκίδας έπαιξε πολύ καλά για δύο σετ ενώ στο τρίτο σετ η απόδοση της ομάδας εκτοξεύτηκε τελειώνοντας το σετ με 25-7. Αντίθετα, ο ΑΟΠ Κηφισιάς βρήκε αντίσταση από το Κολλέγιο Αθηνών. Το τελικό 3-0 υπέρ της Κηφισιάς δεν μαρτυρά την πολύ καλή παρουσία των φιλοξενούμενων και τη μαχητικότητα που έδειξαν στον παιχνίδι.