Πρωταθλητής Κ21 Ανδρών ΕΣΠΕΔΑ ο Μίλωνας

Την 1η θέση και το πρωτάθλημα Αγόρια Κ21 της Ένωσης αγων.περιόδου 2019-20 κατέκτησε ο Μίλωνας στους αγώνες της τελικής φάσης που διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο 8-9/2 στο κλειστό γυμναστήριο Ρέντη Μ.Μερκούρη.

Σε έναν συναρπαστικό αγώνα διάρκειας 118 λεπτών, ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ καθώς ο Ολυμπιακός προηγείτο με 2-0 σετ και τελικά επικράτησε με 3-2 σετ και κατέκτησε το πρωτάθλημα

Αναλυτικά το αποτέλεσμα και οι συνθέσεις των ομάδων :

ΑΟΝΣ Μίλων-Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-2 (18-25, 17-25, 25-19, 25-18, 15-11)

ΑΟΝΣ Μίλων : ΧΑΝΔΡΙΝΟΣ-ΗΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗ—ΚΑΝΑΣΑΡΟΣ-ΧΡΗΣΤΟΥ(αρχηγός)-ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ-ΗΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚ/ΚΑΦΟΥΡΟΣ (Λ)-ΣΕΜΙΤΕΚΟΛΟΣ (Λ)-ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΑΡΑΜΠΑΓΙΑΣ-ΛΟΥΒΡΟΣ-ΣΤΑΜΠΕΛΟΣ-ΦΕΛΕΚΗΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

Ολυμπιακός ΣΦΠ : ΒΟΥΡΔΕΡΗΣ προπ.-Κυριακάκης β.προπ. : ΜΠΕΖΑΝΙ-ΣΓΟΥΡΟΣ-ΜΑΓΓΑΝΑΣ (αρχηγός)-ΔΟΡΔΟΚΙΔΗΣ-ΖΩΓΡΑΦΑΚΗΣ-ΣΤΡΑΤΟΣ/ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ (Λ)-ΣΑΠΟΥΤΖΗΣ (Λ)- ΛΕΤΣΙΟΣ-ΚΑΝΕΛΛΗΣ-ΜΑΡΤΟΣ-ΜΑΖΩΝΑΚΗΣ-ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ-ΜΠΑΡΜΠΑΤΗΣ

Διαιτητές: ΓΕΩΡΓΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ-ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ-ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

Στον μικρό τελικό η ομάδα της Αργυρούπολης νίκησε 3-2 σετ( 25-23,15-25,19-285,25-14,15-12) την Αρμενική και κατέκτησε την 3η θέση .

Κατόπιν ψηφοφορίας αναδείχτηκαν οι καλύτεροι αθλητές της διοργάνωσης ως εξής:

Καλύτερος Πασαδόρος : ΗΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

Καλύτερος Επιθετικός : ΧΑΝΔΡΙΝΟΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

Καλύτερος Υποδοχέας : ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤ. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

Καλύτερος Μπλοκέρ : ΔΟΡΔΟΚΙΔΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

MVP : ΧΑΝΔΡΙΝΟΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

Τους αγώνες παρακολούθησαν ο Ταμίας της Ε.Ο.ΠΕ. Κος Καβαλιεράκης Τάκης, ο Γεν.Γραμματέας Ε.Ο.ΠΕ./Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Κος Χαλβατζής Νεκτάριος, ο Αντιπρόεδρος Ε.Ο.ΠΕ.&Αναπληρ.Ταμίας Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Κος Κογκαλίδης Λευτέρης, οι οποίοι μαζί με τον Πρόεδρο της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. Κο Κογκαλίδη Γιώργο, τον Ταμία Κο Ξοφάκη Χαράλαμπο και το Μέλος του Δ.Σ. Κο Ιατρόπουλο Χάρη όπως επίσης τον Πρόεδρο του ΣΥΔΠΕ ΔΑΠ Κο Παπαχατζή Πέτρο απένειμαν τα κύπελλα και τα μετάλλια στις συμμετέχουσες ομάδες

Η Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. ευχαριστεί θερμά την ομάδα του Ολυμπιακού για τη συμβολή στη διοργάνωση και τη φιλοξενία της τελικής φάσης στο γήπεδο Ρέντη Μ.Μερκούρη , όπως επίσης όλους όσοι παρευρέθηκαν αθλητές, γονείς , παράγοντες , προπονητές, διαιτητές και τους φιλάθλους που παρακολούθησαν τους αγώνες και έδωσαν έντονο παλμό στη διοργάνωση.