Α2 Γυναικών (Α' και Β' Ζώνη): Το πρόγραμμα των πλέι οφ ανόδου
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Το πρόγραμμα της Α' φάσης των πλέι οφ ανόδου της Α' και Β' Ζώνης της Α2 Γυναικών.
Μίλωνας, Ηρακλής Κηφισιάς, Αργυρούπολη και Ιωνικός που κατέλαβαν τις τέσσερις πρώτες θέσεις στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Α' Ζώνης θα αγωνιστούν στα πλέι οφ και θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Pre League ανδρών.
Αντίστοιχα στην Β' Ζώνη, στα πλέι οφ προκρίθηκαν ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας, ο Περσέας, η Νέα Γενεά και η Ε.Α. Λαρίσης.
Η πρόκριση στους τελικούς ανόδου της Α' και Β' Ζώνης θα κριθεί στις δύο νίκες.
Α2 Γυναικών - Α' Ζώνη - Play Off
Πρώτος Αγώνας - Σάββατο 29 Απριλίου 2023
Ζηρίνειο, 15.00: Γ.Σ.Κ. Ηρακλής - Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης
Πρώτος Αγώνας - Δευτέρα 3 Μαΐου 2023
«Κ. Πέρσης», 20.00: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Α.Ο. Ιωνικός
Δεύτερος Αγώνας - Τετάρτη 3 Μαΐου 2023
Α' Αργυρούπουλης, 20.00: Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης - Γ.Σ.Κ. Ηρακλής
Σελεπίτσαρι, 20.00: Α.Ο. Ιωνικός - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
Τρίτος Αγώνας (Αν χρειαστεί) - Σάββατο 6 Μαΐου 2023
Ζηρίνειο, 15.00: Γ.Σ.Κ. Ηρακλής - Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης
Πρώτος Αγώνας - Σάββατο 29 Απριλίου 2023
Δ.Α.Κ. Πρέβεζας, 18.00: Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας - Ε.Α. Λαρίσης
ΚΑΠΠΑ 2000, 19.00: Ο.Π.Α.Θ. Περσέας - Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά
Δεύτερος Αγώνας - Τετάρτη 3 Μαΐου 2023
1ο Γυμν. Λάρισας, 20.00: Ε.Α. Λαρίσης - Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας
Δ.Α.Κ. Ασβεστοχωρίου, 20.30: Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά - Ο.Π.Α.Θ. Περσέας
Τρίτος Αγώνας (Αν χρειαστεί) - Σάββατο 6 Μαΐου 2023
Δ.Α.Κ. Πρέβεζας, 18.00: Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας - Ε.Α. Λαρίσης
ΚΑΠΠΑ 2000, 19.00: Ο.Π.Α.Θ. Περσέας - Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά
Σχετικά Άρθρα
- Επιστολή διαμαρτυρίας προς την ΕΟΠΕ έστειλε η Ένωση Ιλίου για τον αγώνα της Τετάρτης ενάντια στο ΝΟΠΕΡ
- Σάκης Αλεξίου: «Ο ΣΠΑΚ δεν θέλει να είναι πυροτέχνημα»
- Ευστρατία Κοκκίνου: «Θέλουμε ο Μυγδονιακός να παίξει καλό βόλεϊ και στην Α2»
- Α2 Γυναικών - Β' Ζώνη: Μία νίκη μακριά από το πρωτάθλημα και την άνοδο ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας
- Α2 Γυναικών - Α' Ζώνη: Μία νίκη μακριά από το πρωτάθλημα και την άνοδο ο Μίλωνας