Ο Κέρκης Μαραθοκάμπου συνεχίζει αήττητος και στα Play Off

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα των Play Off (για τις θέσεις 1-4 του Α'2 υποομίλου) παραμένει ο Κέρκης Μαραθοκάμπου μετά και την νίκη του με 3-0 σετ απέναντι στην ομάδα της Δραπετσώνας.

Ο αγώνας διεξήχθη το Σάββατο στο κλειστό γυμναστήριο Βαθέος, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής των Play Off.

Ρεπορτάζ:Ηλιάνα Τζούφα

Στο πρώτο σετ ο Κέρκης Μαραθοκάμπου κατάφερε να προηγηθεί και κατά την διάρκεια του να αυξήσει την διαφορά του από την ομάδα της Δραπετσώνας έως και έξι πόντους (στο 19-13), κερδίζοντας έτσι με 25-15.

Στο δεύτερο σετ οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα μέχρι το 13-17 όπου η ομάδα του Γιάννη Πλήθη με ένα σερί 5-0(στο 13-18) κατάφερε να μειώσει την μεταξύ τους διαφορά(σε 18-18), χωρίς όμως αποτέλεσμα, καθώς ο Κέρκης ήταν αυτός που επικράτησε με 25-21.

Στο τελευταίο σετ οι δύο ομάδες βρέθηκαν κοντά στο σκορ μέχρι το 16-14, όμως η ομάδα της Σάμου αύξησε σταδιακά την μεταξύ τους απόσταση καταφέρνοντας έτσι να πάρει το παιχνίδι με 25-18 και να συνεχίσει την αήττητη πορεία της στα Play Off.

Στο άλλο παιχνίδι(του ίδιου ομίλου) η ομάδα"Νέοι Βύρωνος"έχασε στην έδρα της με 1-3(17-25,26-24,29-31,19-25)σετ από τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Ο επόμενος αγώνας του Κέρκη Μαραθοκάμπου με αντίπαλο την ομάδα "Νέοι Βύρωνος"θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο(23/03) στις 18:30 στο κλειστό γυμναστήριο«Τ.Παπαγεωργίου».