osfp  aris panaxiakos aothiras porfyrasnew small AIAS SM n amazones   THETIS SM  ilisiakos smmarkopoulo   PAOK FC Logo  panathinaikos  AEK SM LAMIA SM

Χωρίς ντέρμπι η 4η αγωνιστική αλλά με ενδιαφέροντα παιχνίδια

Μπορεί από το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής να απουσιάζει το μεγάλο ντέρμπι, αλλά και οι 7 αναμετρήσεις έχουν το δικό τους ενδιαφέρον.

Το πρώτο σερβίς θα γίνει στο κλειστό του Ρέντη όπου ο Ολυμπιακός θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ, υποδεχόμενος τον Ηλυσιακό που έχει ένα ακόμη δύσκολο παιχνίδι (είναι αμφίβολες οι Σωτηρίου, Λεωνίδου).

Στην Σαντορίνη ο ΑΟ Θήρας θέλει να συνεχίσει το σερί του κόντρα στη Θέτιδα που προέρχεται από τις δύο ήττες με Άρη, Παναθηναϊκό, ενώ ο πρωτοπόρος Άρης θέλει να κάνει το 4χ4 κόντρα στον Πορφύρα.

Στο κλειστό του Ευόσμου ο Αίας μετά την πρώτη του νίκη στη σεζόν θα υποδεχθεί τον ΠΑΟΚ, ενώ η αήττητη ΑΕΚ (χωρίς Βεργίδου, Διώτη) αντιμετωπίζει τον Πανναξιακό.

Ο Παναθηναϊκός, που ισοβαθμεί με τον Άρη στην κορυφή, υποδέχεται στον Άγιο Θωμά την Λαμία, ενώ το πιο αμφίρροπο παιχνίδι της αγωνιστικής είναι το μίνι αθηναϊκό ντέρμπι Αμαζόνες-Μαρκόπουλο με τη γηπεδούχο ομάδα να μην έχει και αυτήν την εβδομάδα στη σύνθεση της τη Βραζιλιάνα ακραία Κάρλα Μορέιρα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής της Volley League Γυναικών

Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2021

Μ. Μερκούρη Ρέντη, 16.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ηλυσιακός Α.Ο.
Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Γεωργάκη, Παρατηρητής: Διαμαντόπουλος, Επόπτες: Ανδρέου, Σαμοθράκης, Γραμματεία: Λυκούδη.

Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ. Σαντορίνης, 18.00: Α.Ο. Θήρας - Α.Σ.Π. Θέτις
Διαιτητές: Μυλωνάκης, Μενεσλής, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Δρόσος, Μουζακίτη, Γραμματεία: Νικολάου.

Μίκρας, 18.00: Α.Σ. Άρης - Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Διαιτητές: Σταυριανίδης, Τοσουνίδης, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Επόπτες: Κοτσικάρη, Κακάτσιου, Γραμματεία: Πασπαλά.

Δ.Α.Κ. Ευόσμου, 18.30: Α.Π.Σ. Αίας - Π.Α.Ο.Κ.
Διαιτητές: Παπακοσμάς, Μπέλλος Εμ., Παρατηρητής: Τσοπάνογλου, Επόπτες: Καπλάνης, Βασδέκης, Γραμματεία: Δεληκωστίδου.

Απ. Κόντος Νέα Φιλαδέλφεια, 18.45: Α.Ε.Κ. - Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Διαιτητές: Ράντσιου, Μάλφας, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Επόπτες: Κολλάρου, Κοσμόπουλος, Γραμματεία: Κρανιά.

Αγ. Θωμάς Μαρούσι, 20.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο. Λαμίας 2013
Διαιτητές: Μαρκάτης, Οικονόμου Β., Παρατηρητής: Τσάκωνας, Επόπτες: Κώτσιας, Σταυράτη, Γραμματεία: Εμμανοηλίδη.

Στ. Καλαϊτζής Νέα Ερυθραία, 20.00: Α.Ο.Ν. Αμαζόνες - Α.Ο. Μαρκοπούλου
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Μιχαήλογλου, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Τσίτσικας Ν., Χατζηθωμά, Γραμματεία: Ταλάρου.