To πανόραμα της Α2 Γυναικών
- Γράφτηκε από την Ομάδα σύνταξης
- Κατηγορία ΑΡΧΕΙΟ ΝΕΩΝ
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους τρεις ομίλους της Α2 Γυναικών έχουν ως εξής:
1ος όμιλος
ΓΣΚ Ηρακλής - Αστέρας Αγ. Δημητρίου 3-1 (23-25, 25-22, 25-16, 26-24
ΑΣ Ιωνικός - ΓΣ Πανιώνιος 3-1 (26-24, 25-21, 18-25, 26-24)
ΑΟ Παλλήνης - ΖΑΟΝ 1-3 (20-25, 25-23, 21-25, 21-25)
ΑΣΠ Θέτις - ΑΣ Παγγεραγωτικός 3-0 (25-14, 25-22, 25-22)
ΓΑΣ Μεσσαράς - ΑΟ Ηλυσιακός 0-3 (16-25, 22-25, 11-25)
Η βαθμολογία
#
|
OMAΔA
|
AΓ.
|
N.
|
H.
|
M.
|
+
|
-
|
BN
|
1
|
ΓΣΚ ΗΡΑΚΛΗΣ
|
16
|
13
|
3
|
0
|
43
|
18
|
41
|
2
|
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
|
16
|
14
|
2
|
0
|
45
|
15
|
41
|
3
|
ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
|
17
|
13
|
4
|
0
|
44
|
18
|
38
|
4
|
ΑΣΠ ΘΕΤΙΣ
|
17
|
12
|
5
|
0
|
38
|
26
|
33
|
5
|
ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
|
17
|
10
|
7
|
0
|
41
|
29
|
31
|
6
|
ΖΗΡΙΝΕΙΟΣ ΑΟΝ
|
17
|
10
|
7
|
0
|
39
|
29
|
29
|
7
|
ΑΟ ΠΑΛΛΗΝΗ
|
17
|
9
|
8
|
0
|
33
|
32
|
26
|
8
|
ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ
|
17
|
8
|
9
|
0
|
30
|
31
|
23
|
9
|
ΑΣ ΠΑΓΓΕΡΑΓΩΤΙΚΟΣ
|
17
|
6
|
11
|
0
|
20
|
36
|
17
|
10
|
ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΩΝ
|
17
|
3
|
14
|
0
|
22
|
44
|
13
|
11
|
ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ
|
15
|
2
|
13
|
0
|
15
|
41
|
8
|
12
|
ΝΑΟ ΣΟΥΔΑΣ
|
17
|
0
|
17
|
13
|
0
|
51
|
-39
|
2oς όμιλος
ΑΟ Θρίαμβος - ΑΣΠ Ίωνες 3-0 (25-23, 25-22, 25-11)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΓΣ Μεσσηνιακός 3-1 (25-11, 25-22, 22-25, 25-20)
ΑΟΦ Πορφύρας - ΓΣ Χαλανδρίου 1-3 (26-24, 26-28, 23-25, 25-27)
ΑΣΠ Απόλλων - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας 2-3 (27-25, 25-19, 14-25, 14-25, 8-15)
ΑΟ Ακρίτας - ΦΓΣ Πρέβεζας 3-0 (25-16, 26-24, 25-19)
ΓΣ Πετρούπολης - ΕΑ Λαρίσης 0-3 (20-25, 19-25, 21-25)
Η βαθμολογία
#
|
OMAΔA
|
AΓ.
|
N.
|
H.
|
M.
|
+
|
-
|
BN
|
1
|
ΦΙΛΑΘΛ. ΛΑΡΙΣΑΙΚΟΣ
|
17
|
17
|
0
|
0
|
51
|
8
|
51
|
2
|
ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ
|
17
|
15
|
2
|
0
|
47
|
15
|
43
|
3
|
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
|
17
|
14
|
3
|
0
|
43
|
17
|
40
|
4
|
ΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ
|
17
|
12
|
5
|
0
|
41
|
21
|
36
|
5
|
ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ
|
17
|
9
|
8
|
0
|
37
|
28
|
30
|
6
|
ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
|
17
|
9
|
8
|
0
|
34
|
28
|
28
|
7
|
ΑΟ ΑΚΡΙΤΑΣ
|
17
|
8
|
9
|
0
|
31
|
32
|
25
|
8
|
ΓΣ ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
|
17
|
7
|
10
|
0
|
28
|
36
|
21
|
9
|
ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ
|
17
|
7
|
10
|
0
|
30
|
36
|
20
|
10
|
ΑΣΠ ΙΩΝΕΣ
|
17
|
2
|
15
|
0
|
8
|
46
|
6
|
11
|
ΑΣΠ ΑΠΟΛΛΩΝ
|
17
|
1
|
16
|
0
|
8
|
49
|
4
|
12
|
ΦΓΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
|
17
|
1
|
16
|
0
|
8
|
50
|
2
|
3ος όμιλος
ΑΠΣ Αίας – Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-21, 25-21, 25-10)
ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση – Πήγασος Πολίχνης 3-1 (22-25, 25-18, 25-22, 25-23)
ΑΣ Άρης - ΣΦΚ Πιερικός 3-0 (25-11, 25-14, 25-10)
ΜΑΣ Νέα Γενέα - ΕΟ Σταυρούπολης 1-3 (25-15, 21-25, 24-26, 22-25)
ΑΣ Ελπίς - ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 3-0 (25-15, 25-14, 25-20)
ΑΣΚ Λαγκαδάς - ΣΦΒ Ερμής 3-1 (26-24, 20-25, 25-21, 25-20)
*Σε εξ αναβολής αγώνα της 12ης αγωνιστικής Νέα Γενεά - Ελπίδα 0-3 (23-25, 20-25, 15-25)
*Σε εξ αναβολής αγώνα της 12ης αγωνιστικής Νέα Γενεά - Ελπίδα 0-3 (23-25, 20-25, 15-25)
Η βαθμολογία
OMAΔA
|
AΓ.
|
N.
|
H.
|
M.
|
+
|
-
|
BN
|
|
1
|
ΑΣ ΕΛΠΙΣ
|
17
|
16
|
1
|
0
|
49
|
10
|
45
|
2
|
ΑΣ ΑΡΗΣ
|
16
|
15
|
1
|
0
|
45
|
6
|
44
|
3
|
ΑΠΣ ΑΙΑΣ
|
16
|
15
|
1
|
0
|
45
|
12
|
43
|
4
|
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
|
17
|
12
|
5
|
0
|
44
|
24
|
37
|
5
|
ΑΣΚ ΛΑΓΚΑΔΑΣ
|
17
|
11
|
6
|
0
|
37
|
30
|
30
|
6
|
ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΥ ΒΟΤΣΗ
|
15
|
7
|
8
|
0
|
31
|
29
|
24
|
7
|
ΔΑΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
|
17
|
6
|
11
|
0
|
29
|
37
|
22
|
8
|
ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ ΙΩΑΝ.
|
17
|
6
|
11
|
0
|
21
|
39
|
17
|
9
|
ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ
|
17
|
5
|
12
|
0
|
22
|
39
|
16
|
10
|
ΣΦΒ ΕΡΜΗΣ
|
17
|
4
|
13
|
0
|
18
|
43
|
11
|
11
|
ΜΑΣ ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ
|
17
|
3
|
14
|
0
|
18
|
43
|
10
|
12
|
ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ
|
17
|
0
|
17
|
0
|
4
|
51
|
1
|
ΠΗΓΗ ΕΟΠΕ