Συνάντηση Καραμπέτσου με τον Υφυπουργό αθλητισμού

Ο Πρόεδρος της Ε.Ο.ΠΕ, Γιώργος Καραμπέτσος είχε τη Δευτέρα (23/1) την πρώτη επίσημη συνάντηση με τον Υφυπουργό Αθλητισμού, Γιώργο Βασιλειάδη, όπου τέθηκαν επί τάπητος όλα τα θέματα που απασχολούν το Ελληνικό Βόλεϊ.

• Κατηγορία ΕΟΠΕ-ΕΣΑΠ

Με δύναμη ψυχής ο Ολυμπιακός στον τελικό

Ο Ολυμπιακός παρότι βρέθηκε να χάνει με 0-1 σετ στο «Μελίνα Μερκούρη» νίκησε τον Παναθηναϊκό με 3-1 σετ στον Α΄ημιτελικό του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» και προκρίθηκε στον τελικό της διοργάνωσης που θα γίνει το προσεχές Σάββατο (28/1, 19.00) και πάλι στο ίδιο γήπεδο με αντίπαλο το νικητή του αγώνα ΠΑΟΚ - Ηρακλής που θα γίνει την Τετάρτη (25/1, 19.00).

• Κατηγορία LEAGUE CUP

Αγκαλιά με την πρόκριση ο Ολυμπιακός

Το πρώτο και αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση του στους «8» του Challenge Cup έκανε η γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού που επικράτησε με 3-2 στην έδρα της τουρκικής Τσανάκαλε, στον πρωτο αγώνα των δύο ομάδων.

• Κατηγορία CHALLENGE CUP

Πήγασος Πολίχνης - Μακεδονικός (PHOTOS)

Δείτε φωτογραφικό υλικό μέσα από το φακό της Ευθυμίας Σκορδίλη για το Greekvolley από τον αγώνα της Α2 Ανδρών, 2ος όμιλος, Πήγασος Πολίχνης - Μακεδονικός.

• Κατηγορία PHOTOSTORIES

Κωνσταντινίδου "Χαρήκαμε πολύ τον αγώνα" (VIDEO)

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-0 του Άρη σε παιχνίδι για την 14η αγωνιστική της Α1 βόλεϊ γυναικών, παίρνοντας έτσι μία πολύ σημαντική νίκη και μειώνοντας και πάλι τη διαφορά του από τον πρώτο Ολυμπιακό στους τρεις βαθμούς.