Εύκολη νίκη του Ολυμπιακού επί του Αιγινίου

Ο Ολυμπιακός πέρασε ένα εύκολο απόγευμα απέναντι στη Νίκη Αιγινίου κερδίζοντας 3-0 σετ τον αγώνα.

Η Νίκη χωρίς τους Γκόρτσανιουκ και Γκορίδη δε μπορούσε να αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό που ήταν πάνοπλος και είχε λύσεις σε όλους τους τομείς.

Ο Μουνιόθ χρησιμοποίησε πολλούς από τους παίκτες του εκτός των Τσέλιο και Ανδρεάδη ενώ ο Στράντζαλης χρησιμοποίησε όλους τους αθλητές που είχε στη διάθεσή του.

Η διαφορά δυναμικότητας ήταν φανερή σε όλο τον αγώνα και η Νίκη μπόρεσε να πλησιάσει στο σκορ μόνο στο τρίτο σετ. Ο Ολυμπιακός υπερτέρησε σε επίθεση, υποδοχή μπλοκ (7-4) και σερβίς, χαρακτηριστικά πέτυχε 7 άσους έναντι κανενός της Νίκης.

Από την αρχή ο Ολυμπιακός πήρε μεγάλες διαφορές και το παιχνίδι έγινε πολύ εύκολο καθώς με Μαυροβουνιώτη και Στρούγκαρ η Νίκη στην επίθεση μάζευε πόντους αλλά δε μπορούσε να πλησιάσει τον Ολυμπιακό.

Από τον Ολυμπιακό πρώτος σκόρερ ο Οϊβάνεν  με 18 πόντους και ο Μπέμε με 17.

Τα σετ: 25-16, 25-15, 25-21