Ασταμάτητο τραίνο ο Μίλωνας

Επιτυχιών συνέχεια για τη Γυναικεία Ομάδα Βόλεϊ του Μίλωνα, μετά το Κύπελλο και στο Πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΔΑ, στην αρχή του 2ου γύρου και της νέας χρονιάς.

Η Ομάδα του Μοσχάτου αντιστάθηκε για 2 σετ και μάλιστα στο 2ο προηγήθηκε με 17-10 και ανάγκασε τον Coach Δεναξά σε δύο time-out. Σ εκείνο το χρονικό σημείο τα κορίτσια του Μίλωνα έδειξαν χαρακτήρα και μέταλλο, ανέτρεψαν το σκορ και τελικά σημείωσαν το 0-2.

Το 3ο σετ ήταν παράσταση για έναν ρόλο και δεν ήταν άλλος από αυτόν του πρωταγωνιστή τον Μίλωνα.

Ήταν η 12η συνεχόμενη νίκη στο Πρωτάθλημα της Ένωσης με τον Μίλωνα στην 1η θέση της βαθμολογίας.

Επόμενος αγώνας για το Πρωτάθλημα εντός έδρας την Τετάρτη 15/1 στις 21.45, σε μια “πρόβα” τελικού Κυπέλλου της ΕΣΠΕΔΑ με αντίπαλο την Ηλιούπολη.