Νίκη για ανατροπή για τις γυναίκες της Ένωσης Ιλίου

Νίκη με ανατροπή σημείωσαν οι Γυναίκες του συλλόγου μας στο Περιστέρι για την 4η αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής με 3-2 σετ.

Αν και η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε με 2-1 και το ματς έμοιαζε χαμένο, καθώς η ομάδα μας δεν πραγματοποιούσε και την καλύτερη της εμφάνιση, χρειάστηκε ένα τρομερό ανακάτεμα της τράπουλας από την προπονήτρια μας Βάσω Νικούλη και την μεγάλη βοήθεια του πάγκου, ώστε να έρθει η ολική ανατροπή και η νίκη με 3-2 σετ στο ται μπρεικ.

Η ομάδα μας δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι και βρέθηκε να χάνει το πρώτο σετ με 25-14. Στο δεύτερο σετ οι ρόλοι αντιστράφηκαν και όσο εύκολα κατέκτησε το πρώτο σετ το Περιστέρι, έτσι επικράτησε και η Ένωση με 25-17 για να ισοφαρίσει σε 1-1. το τρίτο σετ ήταν καρμπόν του πρώτου με το Περιστέρι να παίρνει κεφάλι με 2-1 (25-14). Στο τέταρτο σετ οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι μέχρι την τελευταία στροφή, όπου η ομάδα μας πήρε την διαφορά που έπρεπε και έφτασε στην ισοφάριση 2-2 (25-23), οδηγώντας το ματς στο τάι μπρέικ, έχοντας μεγάλη βοήθεια από τον πάγκο σε κρίσιμα σημεία. Στο τάι μπρέικ η ομάδα μας έδειξε καλύτερη πάτησε πιο δυνατά και νίκησε με 15-12 κατακτώντας του δύο βαθμούς της νίκης.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα φιλοξενήσει τον Μίλωνα την Τετάρτη (15/11, 21:45).

Τα σετ: 25-14, 17-25, 25-14, 23-25, 12-15