Νίκη διά πυρός και σιδήρου

Νίκη διά πυρός και σιδήρου για τον Θρίαμβο απέναντι στον Απολλώνιο Κερατσίνιου με 3-2 σετ.

Η ομάδα μας πήρε τη νίκη αλλά άφησε έναν βαθμό με 3 αγωνιστικές να απομένουν για την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου.

Πολύ μεγάλη μάχη έγινε σε 1ο και 4ο σετ. Το 1ο σετ κατέληξε στις φιλοξενούμενες με 28-26, ο Θρίαμβος ισοφάρισε σε 1-1 κερδίζοντας το 2ο με 25-19, ο Απολλώνιος πήρε το προβάδισμα με 1-2 αφού επικράτησε στο 3ο σετ με 25-18 με την ομάδα μας να κάνει τη μεγάλη ανατροπή, κερδίζοντας το 4ο σετ με 27-25 και το 5ο με 15-8.

Την επόμενη αγωνιστική ο Θρίαμβος αγωνίζεται εκτός έδρας, με αντίπαλο τον Φοίνικα Πειραιά.