Τρένο ο Κύδων

Ακόμα μια νίκη πέτυχε η γυναίκες του Α.Ο.Κύδων με 3-0 σετ, ενάντια στο Αρκάδι και συνεχίζει να προελαύνει στο πρωτάθλημα Γυναικών της ΕΣΠΕΚ.

Στο πρώτο σετ ο  Α.Ο.Κύδων μπήκε πιο αποφασιστικά και δεν άφησε κανένα περιθώριο στους φιλοξενούμενους κάνοντας εύκολα το 1-0 με 25-12 .

Πανομοιότυπο με το πρώτο σετ ήταν και το ξεκίνημα στο δεύτερο κάνοντας το 2-0 με το ίδιο σκορ 25-12.

Το τρίτο σετ δοκιμάστηκαν διάφορα συστήματα απο τον προπονητη δίνοντας την ευκαιρία σε όλες τις γυναίκες να πάρουν χρόνο συμμετοχής, η όμαδα συνέχισε την καλη αγωνιστική επίδοση κερδίζοντας με 25-17 εξασφαλίζοντας τη νίκη απέναντι σε ένα πολύ νεανικό και ελπιδοφόρο σύνολο.

Συνεχίζουν το αήττητο σερί τους τα κορίτσια μας καθώς αυτήν ήταν η 13η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πρωταθλήματος .

Τα σετ: 3-0 (25-12, 25-12, 25-17)

Α.Ο.ΚΥΔΩΝ:(Χατζηδαμιανού)Νικολουδάκη, Ποντικάκη, Χαριτάκη, Κιλιτζιράκη, Βοτζάκη, Γκουγκουλή/ Ρηγάκου(λ), Ταράτσα, Βάρλα,Αντιμισίαρη , Τσαφαράκη