Στην Α2 Ανδρών Νέοι Βύρωνος, Κόροιβος και Αρμενική

Οι Νέοι Βύρωνος, ο Κόροιβος και η Αρμενική είναι οι τρεις ομάδες από το τουρνουά ανόδου που ολοκληρώθηκε την Κυριακή 20/5 στην Αμαλιάδα που κατέλαβαν τις τρεις πρώτες θέσεις του ομίλου και θα αγωνίζονται την νέα χρονιά στην Α2 Ανδρών.

1η αγωνιστική - Τετάρτη 16 Μαΐου

Νέοι Βύρωνος - ΑΕ Αρμενίων 3-1 (25-21, 24-26, 25-19, 25-19)

ΑΣ Κόροιβος - ΓΕ Ηρακλείου 3-1 (25-21, 21-25, 26-24, 25-14)

 

Ρεπό ο ΑΣ Σύρου

 

2η αγωνιστική - Πέμπτη 17 Μαΐου

ΓΕ Ηρακλείου - Νέοι Βύρωνος 2-3 (26-24, 25-19, 15-25, 13-25, 09-15)

ΑΣ Σύρου - ΑΣ Κόροιβος 0-3 (12-25, 22-25, 11-25)

 

Ρεπό η ΑΕ Αρμενίων

 

3η αγωνιστική - Παρασκευή 18 Μαΐου

Νέοι Βύρωνος - ΑΣ Σύρου 3-2 (18-25, 25-14, 25-19, 25-27, 15-08)

ΑΕ Αρμενίων - ΓΕ Ηρακλείου 3-2 (25-22, 25-14, 15-25, 18-25, 15-13)

 

Ρεπό ο ΑΣ Κόροιβος

 

4η αγωνιστική - Σάββατο 19 Μαΐου

ΑΣ Σύρου - ΑΕ Αρμενίων 0-3 (16-25, 24-26, 17-25)

ΑΣ Κόροιβος - Νέοι Βύρωνος 2-3 (25-21, 24-26, 10-25, 25-15, 11-15)

 

Ρεπό η ΓΕ Ηρακλείου

 

5η αγωνιστική - Κυριακή 20 Μαΐου

 

ΓΕ Ηρακλείου - ΑΣ Σύρου 3-0 (25-23, 25-17, 25-11)

 

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Νικητάκης): Σαμαρπάκης Ν., Σαμαρπάκης Κ., Πετρουλάκης, Τεφτσής, Περπινάκης, Τζαγκαρούλης, Τζανιδάκης, Γιαννόπουλος, Καρύδας, Δρουγκάκης, Σταυράκης, Αναργαράκης, Μαυρίδης, Ποιμενίδης.

ΑΣ ΣΥΡΟΥ (-): Τσίνος, Ρούσσος Σ., Βαρθαλίτης, Νομικός, Μελάς, Πρίντεζης, Ρούσσος Ι., Βελεντζάς, Μώτος, Δούναβης, Ροσσολάτος, Μαραγκός, Φρέρης.

 

ΑΕ Αρμενίων - ΑΣ Κόροιβος 2-3 (25-18, 25-12, 16-25, 08-25, 08-15)

 

ΑΕ ΑΡΜΕΝΙΩΝ (Ρουμιάν): Τσαλικιάν, Μιχαήλοβιτς, Κωνσταντοπουλος, Κακρίδης, Κατσαούνης, Μούτσης, Καρράς, Καντιώτης, Μακρίδης, Ζαχινίδης.

ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Γκρουμούσας): Παναγιωταράς Στ., Ζάκκος, Παπαδόπουλος, Μαυροειδής, Σπυρόπουλος, Παναγιωταράς Α., Γκρουμούσας, Παναγιωτόπουλος, Μπίκος, Σωτηρόπουλος, Μιχόπουλος.

 

Ρεπό οι Νέοι Βύρωνος

 

Βαθμολογία

1. Νέοι Βύρωνος 9β. (12-7)

2. ΑΣ Κόροιβος 9β. (11-6)

3. ΑΕ Αρμενίων 6β. (9-8)

4. ΓΕ Ηρακλείου 5β. (8-9)

5. ΑΣ Σύρου 1β. (2-12)

 

*Στην Α2 Ανδρών θα αγωνίζονται τη νέα χρονιά οι τρεις πρώτοι του ομίλου.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Πρωταθλήτρια Β εθνικής ΕΠΕΣΘ η ΑΕΝ Πανοράματος (Photos)