Μια νίκη και μια ήττα για τον Κόροιβο

Και το 2016 κλείνει με ακόμη μία νίκη για την ανδρική ομάδα του Κοροίβου Αμαλιάδας, αυτή τη φορά κόντρα στον Άρατο Κιάτου με σκορ 3-0.

Οι παίκτες του Ανδρέα Γκρουμούσα και του Γιώργου Σωτηρόπουλου παρόλο που πήραν μία διαφορά στην αρχή (9-3) δεν κατάφεραν να τη διατηρήσουν και κέρδισαν δύσκολα το πρώτο σετ με 26-24. Στο δεύτερο σετ μπήκαν πιο δυναμικά και με ένα σερί του αρχηγού Φώτη Παναγιωτάρα στο σέρβις έκαναν εύκολα το 25-12. Στο τρίτο και τελευταίο σετ του αγώνα οι κυανόλευκοι είχαν από την αρχή προβάδισμα στο σκορ και έφτασαν πρώτοι στο 25 με τους αντιπάλους να μένουν στο 19.
Το πρωτάθλημα έχει μία διακοπή λόγω εορτών και ξεκινάει πάλι στις 7 Ιανουαρίου. Η ομάδα μας θα ταξιδέψει τότε στο Αίγιο όπου αντιμετωπίζει την τοπική ομάδα στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής.

1ο σετ:  9-3, 15-15, 21-17, 26-24
2ο σετ: 5-4, 9-7, 12-8, 25-12
3ο σετ: 10-8, 15-12, 18-17, 25-19

Τα σετ: 3-0 (26-24, 25-12, 25-19) σε 1h και 15'

Α.Σ. Κόροιβος (Γκρουμούσας): Παναγιωτάρας Φ, Μαυροειδής Ι., Παναγιωτάρας Σ., Σωτηρόπουλος, Παπαθεοδώρου, Μαυροειδής Δ., Μιχόπουλος (λ), Νικολόπουλος, Σπυρόπουλος, Σάκκος, Παναγιωτόπουλος, Μαρτζάκλης, Παναγιωτόπουλος, Γκρουμούσας(λ)

Α.Ο. Κιάτου: Τσιανάκας, Μπεκιάρης, Τσόρης, Τσιανός, Γιαννακαίνας, Ντούλα, Γεωργίου

Παμπαίδες: Ήττα εντός έδρας απ' τον Θησέα

Την ήττα με 1-3 από την ομάδα του Θησέα γνώρισαν σήμερα οι παμπαίδες μας στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι παίκτες του Ανδρέα Γκρουμούσα έχασαν το πρώτο σετ με 15-25, κέρδισαν το δεύτερο με 25-12 αλλά έχασαν και τα άλλα δύο με 12-25 και 19-25.

Τα σετ: 1-3 (15-25, 25-12, 12-25, 19-25 ) σε 1h και 35min

Α.Σ. Κόροιβος (Γκρουμούσας): Γκρουμούσας, Σάκκος, Παναγιωτόπουλος, Αϊβαλιώτης, Μαρίτσας, Παπαδόπουλος, Νταβλογιάννης,Φαλτσέτας

Α.Γ.Σ.Π. Θησέας (Νικολακόπουλος):Κωνσταντόπουλος, Βασιλακόπουλος, Δεπούντης, Δίπλας Μ., Δίπλας Ο. Μασσαράς, Γιαννόπουλος