Ήττα της ΑΕΝ Αγ. Τριάδος στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος

Την ήττα γνώρισε η ΑΕΝ Αγίας Τριάδος στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος τοπικού γυναικών της ΕΠΕΣΘ.

Το πρωτάθλημα για την περίοδο 2019-2020 που διοργανώνει η ΕΠΕΣΘ δεν άρχισε καλά για την ομάδα του Γιάννη Πετίδη.
Με αντίπαλο την ομάδα του Περσέα ηττήθηκε στο κλειστό του Αγίου Θεράποντα με 3-0 σετ την Κυριακή που μας πέρασε. Η ομάδα του Περσέα παρουσίας ένα μαχητικό σύνολο που ήταν προσηλωμένο στον αγώνα μέχρι τον τελευταίο πόντο. Η νευρικότητα που παρουσίασαν τα κορίτσια της Αγίας Τριάδος δεν βοήθησε καθόλου στην εξέλιξη του αγώνα καθώς έγιναν πάρα πολλά λάθη με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να πάρει το επιθυμητό αποτέλεσμα.
Ωστόσο, είναι νωρίς ακόμα για να βγάλουμε συμπεράσματα καθώς οι ομάδες δεν έχουν βρει το αληθινό τους πρόσωπο αφού έχουν γίνει αρκετές αλλαγές στις συνθέσεις τους.
Την επόμενη αγωνιστική η ΑΕΝ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Πανελλήνιο ενώ ο Περσέας θα υποδεχτεί τον Ζέφυρο.
Στα άλλα αποτελέσματα: Ακαδημία Όλυμπος - Πανελλήνιος 3-1 σετ, Ζέφυρος - Ελπίδα Τούμπας 2-3 σετ, ΑΟ Εκμάθησης Αθλημάτων - Κεραυνός Αγίου Παύλου 3-2, Αριστοτέλης Επανομής - ΠΟ Μουδανιών 3-0 και ΒΑΟ- Ποσειδώνας Μηχανιώνας 3-1.