Δεν τα κατάφερε το Κουκάκι

Δεν τα κατάφερε στον αγώνα της 2ης αγωνιστικής η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Κουκακίου, απέναντι στην αντίστοιχη του Γαλατσίου.

Οι γηπεδούχες παρότι ξεκίνησαν δυνατά, πιέζοντας σε σερβίς και επίθεση, δεν είχαν την ανάλογη συνέχεια στη διάρκεια του 1ου σετ. Οι φιλοξενούμενες βρήκαν λύσεις από την άκρη, με τη Παναγοπούλου να κάνει τη διαφορά για την ομάδα της και έτσι να διαμορφώνεται το 25-23 υπέρ του Γαλατσίου. Το 2ο και 3ο σετ ήταν πανομοιότυπα, με τις αθλήτριες του Βασίλη Ζαρκάδα να προηγούνται στο σκορ, παίζοντας πολύ καλή άμυνα ενώ το Κουκάκι δε βρήκε λύσεις στην επίθεση.
Το 25-19 και στα δυο σετ, έφερε το τελικό 3-0 για την ομάδα του Γαλατσίου.
Εξαιρετική η Παναγοπούλου από το Γαλάτσι, ενώ Μυλωνά και Χυτήρη συνέβαλλαν στη νίκη. Από το Κουκάκι οι Βλάγκα και Δεμπεγιώτη έδωσαν κάποιες λύσεις χωρίς όμως να μπορέσουν να συμπαραστάτριες για να φέρουν τη νίκη.

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΑΕΣΕ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 0-3 (23-25, 19-25, 19-25)

Διαιτητές: Οικονόμου Β., Κομιανού Φ., Ρηγόπουλος Π.

ΚΟΥΚΑΚΙ (Κερκινές-Ζερβονικολάκης): Δεμπεγιώτη 13π (2 άσοι, 11/32 επ.), Ζαλαχώρη, Μαυρογένη 3 (3/17), Βλάγκα 13 (12/21, 1 μπλοκ), Περάκη 1 (1 άσος), Δρακουλάκου 2 (1 άσος, 1/10 επ.), Παναγοπούλου (λ) (Κιρμανίδου 1 (1 μπλόκ), Κανδυλιάρη, Μαστοροπούλου, Γεωργίου-Κίτσιου 6 (6/19), Παρλά 2 (2/5 επ.), Χριστοφοράκη (λ), Μαθιουδάκη)

ΑΕΣΕ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ (Ζαρκάδας): Μάλλιου, Μαντζώρου, Παναγοπούλου, Ντόντα, Μυλωνά, Κανελλοπούλου, Παπαγεωργίου (λ) (Χυτήρη, Μαντέλλου)