Προειδοποίηση
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 988

Άνοδος για τις γυναίκες του Περσέα

Μετά από εναν εξαιρετικό αγώνα και μια καταπληκτική εμφάνιση τα κορίτσια μας πήραν την νίκη

και ταυτόχρονα την άνοδο με σετ 1-3 μέσα στην έδρα του Ποσειδώνα Μηχανιώνας κ ταυτόχρονα την άνοδο στην Ά Τοπική Κατηγορία. Το παιχνίδι ήτανε συναρπαστικό...στο πρώτο σετ ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας είχε ελαφρύ προβάδισμα αλλά στο τέλος ο Περσέας κατέκτησε το σετ με σκορ 25-27. Στο δεύτερο σετ εξίσου συναρπαστικό, η ομάδα μας πήρε διαφορά από την αρχή και το κατέκτησε με σκορ 21-25. Στο τρίτο σετ τα κοριτσια έπαθαν black out και με συνεχόμενες αποτυχημένες υποδοχές στα δυνατά σερβίς των αντιπάλων υπέκυψαν εύκολα με σκορ 25-12. Με τεράστιο ψυχικό σθένος και πάθος τα κορίτσια μας μπήκαν αποφασισμένα στο τέταρτο σετ μην αφήνοντας κανενα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα καατακτώντας το με σκορ 19-25 και ταυτόχρονα την νίκη.
Συγχαρητήρια στον Ποσειδώνα Μηχανιώνας που πήρε το πρωτάθλημα στο Β' Τοπικό και πέρασε πρώτος στην Α' Τοπική κατηγορία

Και φυσικά θερμά συγχαρητήρια στα κορίτσια μας ...αξίζατε απόλυτα αυτή τη νίκη! Μας κάνατε υπερήφανους!