"Πράσινη" βόλτα απέναντι στον Πανιώνιο

Με όπλο το καλό σερβίς που του έδωσε 11 πόντους, ο Παναθηναϊκός νίκησε με 3-0 σετ τον Πανιώνιο στο κλειστό του Χολαργού και πανηγύρισε την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Pre League.

Οι «πράσινες», με 16 πόντους της Σοφίας Κοσμά και 13 της Μαρίας Οικονομίδου, με εξαίρεση το τρίτο σετ, δεν δυσκολεύτηκαν να πετύχουν το τρίτο τους σερί τρίποντο με καθαρό σκορ, μετά την ήττα στην πρεμιέρα από τον ΠΑΟΚ.

Ο Πανιώνιος με 24 λάθη δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο από τον αγώνα, με την Αναστασία Μικρουδάκη να είναι η πρώτη σκόρερ με 8 πόντους.

Τα σετ: 3-0 (25-14, 25-09, 25-22)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καμπερίδης): Κουντουρά, 4 (2/2 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Νούσια 7 (7/17 επ., 67% υπ.), Κοσμά 16 (13/24 επ., 3 άσσοι, 44% υπ.), Τσιάκουλα 4 (3 άσσοι, 1 μπλοκ), Οικονομίδου 13 (11/23 επ., 2 άσσοι), Κελεσίδη 7 (3/6 επ., 2 άσσοι, 2 μπλοκ) / Ρόγκα (λ, 63% υπ.), Κονοπάτσκα.

ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Θεοδωρόπουλος): Κυπαρίσση 5 (3/5 επ., 2 μπλοκ), Μικρουδάκη 8 (8/24 επ., 32% υπ.), Οικονομάκη 5 (5/17 επ.), Φλιάκου 2 (1/1 επ., 1 άσσος), Θεοχάρη 4 (4/7 επ.), Παυλοπούλου / Μαθιουδάκη (λ, 45% υπ.), Πετρακάκη, Κόνιαρη 1 (1/11 επ., 28% υπ.).