Ομάδα σύνταξης - GREEKVOLLEY.GR

Ομάδα σύνταξης

Κάλεσμα στον κόσμο της ΕΑΠ

Το Δ.Σ. της Ε.Α.Π. σας προσκαλεί στον αγώνα Βόλεϊ Ανδρών Α2 Εθνικής κατηγορίας μεταξύ των ομάδων «Ε.Α.Π. – ΑΘΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΟΣ», που θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Ε.Α.Π. το Σάββατο 25.3.2017 και ώρα 18:00.

• Κατηγορία Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Αποτελέσματα Play Off Ανδρών ΕΣΠΕΔΑ

Στην 2η αγωνιστική των play off του πρωταθλήματος Β εθνική-εθνικό περιφερειακό πρωτάθλημα Ανδρών Β΄ όμιλος ΕΣΠΕΔΑ  τα αποτελέσματα και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Ακόμα μια νίκη για την Ένωση Ιλίου

Μια ακόμη νίκη σημείωσε η ομάδα Γυναικών της Ένωσης Ιλίου για το πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΔΑ, καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 3-0 σετ των Αγίων Αναργύρων για την 21η αγωνιστική και την επόμενη εβδομάδα ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις της πριν τα πλέϊ οφ ανόδου με αντίπαλο εντός έδρας τον Ίκαρο Καλλιθέας (30/3, 21:45).

Κόροιβος Βόλεϊ: Με Θησέα στην Αμαλιάδα για τον πρώτο ημιτελικό

Η κανονική περίοδος του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής ολοκληρώθηκε με την ομάδα του Κόροιβου Αμαλιάδας να τερματίζει στη δεύτερη θέση, πίσω από τον Αιγιαλέων.

Φ. Μούρτζης: «Σοβαροί ως το τέλος της χρονιάς».

Με στόχο να πετύχει μια ακόμα νίκη και να συνεχίσει το σερί της θα αγωνιστεί το απόγευμα (18.00) του Σάββατου, η ομάδα βόλεϊ της ΕΑΠ η οποία θα υποδεχτεί τον Άθλο Ορεστιάδας για την 16η αγωνιστική της Α2 Εθνικής.

Αποτελέσματα και βαθμολογία Γυναικών ΕΣΠΕΔΑ

Στην 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β εθνική-εθνικό περιφερειακό πρωτάθλημα Γυναικών Β όμιλος ΕΣΠΕΔΑ τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της κανονικής περιόδου έχουν ως εξής:

Τα εύκολα - δύσκολα έκανε ο Θρίαμβος

Τα εύκολα δύσκολα έκανε ο Θρίαμβος στον χθεσινοβραδινό αγώνα με αντίπαλο την Αργυρούπολη. Η νίκη με 3-2 μπορεί να ήρθε, αλλά χάθηκε ένας ακόμη πόντος, με την Άρτεμις να μειώνει την διαφορά στον ένα.

BetMasters: Ήρθε η ώρα του διπλού;

Όσο περνούν οι μέρες και φτάνουμε λίγο πριν την έναρξη της επόμενης αγωνιστικής των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου, τόσο λιγοστεύουν και οι αγώνες που έχουμε διαθέσιμους.