Το δεύτερο εισιτήριο για τα δεύτερα μπαράζ στη Νίκη Αιγινίου

H Nίκη Αιγινίου έγινε η δεύτερη ομάδα μετά τον Εθνικό Πειραιώς που πήρε το εισιτήριο για τα δεύτερα μπαράζ ανόδου στη Volleyleague καθώς επικράτησε 3-0  του Νέστωρα.

Η ομάδα του Στράντζαλη πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση έχοντας πολύ καλή υποδοχή και επίθεση, σαφώς βελτιωμένη από τον αγώνα με την Ολυμπιάδα.

Ο Νέστωρας κατάφερε να πιέσει μόνο στο δεύτερο σετ όπου είχε και το προβάδισμα για αρκετή ώρα, αλλά η Νίκη συγκεντρώθηκε και στους τελευταίους πόντους γύρισε το σετ και το κατέκτησε για να οδηγηθεί σε ένα πολύ εύκολο 3-0 καθώς στο τελευταίο σετ ήταν ανώτερη σε όλα τα σημεία.

ΕΔΩ ΤΑ ΣΕΤ

Τα σετ: 25-18, 25-22, 25-15
Νίκη Αιγινίου (Στράντζαλης) Κόκκινος, Βουλκίδης, Δημητριάδης, Μαυροβουνιώτης, Παπαλεξίου, Μήλης, Αντωνιάδης-λ / Ιμβριώτης, Γκορίδης.
Νέστωρας (Κράβαρικ) Σπανουδάκης, Παπαδημητρίου, Γκιρτζίκης, Τσολάκος, Μπατσαράς, Τσιάρας, Αγγελής-λ /, Ράπτης-λ Παπαδόπουλος, Βεκρής, Τσιράκης.