Ακόμα μια νίκη για την Ολυμπιάδα αυτή τη φορά στους Αμπελόκηπους

Καλή εμφάνιση, που δυστυχώς δεν συνοδεύτηκε από βαθμολογικό κέρδος, πραγματοποίησε το Σάββατο η ανδρική ομάδα της Ελπίδας απέναντι στην Ολυμπιάδα Πατρών.

Η αχαϊκή ομάδα, που βρίσκεται στη δεύτερη θέση, νίκησε με 3-1 αν και συνάντησε μεγάλες δυσκολίες για να φτάσει στο τρίποντο. Καθοριστικό ήταν το τρίτο σετ, στο οποίο η Ελπίδα είχε δύο σετ μπολ αλλά δεν μπόρεσε να προηγηθεί, ενώ στο τέταρτο ανέτρεψε μεγάλο προβάδισμα των αντιπάλων αφού έχανε 5-12 και ισοφάρισε 16-16, χωρίς όμως να καταφέρει να οδηγήσει το ματς σε τάι μπρέικ.

Τα σετ: 15-25, 26-24, 27-29, 18-25

ΕΛΠΙΣ (Καραβιδόπουλος): Καραβιδόπουλος, Βουλγαρίδης, Ναζίρης, Μωρές, Χατζηχριστάκης, Γαληρόπουλος, Μιχελάκης (λ) - Επιτροπάκης, Γκουδελόπουλος, Καρακόλιας, Μπολέτος.

ΟΛΥΜΠΙΑΣ (Δαρείος): Βαλουξής, Βασιλάκος, Φιλίππου, Κοσμάς, Ντόντης, Θεοδωράκης, Γεωργακόπουλος (λ) - Μακρής (λ), Ράπτης.

* Τα άλλα αποτελέσματα: Αρης - ΣΠΑ Καρδίτσας 2-3, ΕΑ Πατρών - Αθλος 3-2, Απόλλων - Πήγασος 3-0.

* Η επόμενη αγωνιστική (1/4): Ελπίς - Αρης, Πήγασος - Νίκη Αιγινίου, Αθλος - ΣΠΑ Καρδίτσας, Ολυμπιάς - Απόλλων.