Ήττα του Μακεδονικού από τον Αίαντα Ευόσμου (VIDEO)

«Στράφι» πήγε η σπουδαία απόδοση στο δεύτερο και στο τρίτο σετ για τον Μακεδονικό, ο οποίος μπορεί να έχανε με 1-0, ισοφάρισε και προηγήθηκε με 1-2 στα σετ, ολιγώρησε στο τέταρτο, και λύγισε στο τάι μπρέικ χάνοντας με 3-2 από τον Αίαντα Ευόσμου.

Ο Μακεδονικός δεν ξεκίνησε καλα στο πρώτο σετ με τον Αία να είναι συνέχεια μπροστά στο σκορ 10-6, 20-14.
Η εικόνα του του Μακεδονικού ήταν εξαιρετική στο δεύτερο και τρίτο σετ, ωστόσο χάθηκε η συγκέντρωση στο καθοριστικό τέταρτο σετ, όπου οι παίκτες του Γιώργου Οικονομίδη το έχασαν στις λεπτομέρειες με 25-23, ενώ δεν μπόρεσαν να επιστρέψουν στη συνέχεια και να πάρουν τη νίκη.
Τα σετ 25-17,16-25, 225-19, 25-23, 15-12
οι συνθέσεις των ομάδων.
ΑΙΑΣ: (Φίνος Σπύρος) Πολιτίδης, Καμαριώτης, Κωνσταντίνου, Κουντουρέτης, Μποζίδης, Κερτικίδης, Σακελλαρίδης, Ξένος-Καρούμπας, Αποστόλου, Καββαδάς, Αυγητίδης, Ζαίμης, Χριστοφορίδης.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: (Οικονομίδης Γιώργος) Κουτσονίκας Ε, Τσακιρίδης, Παυλίδης, Τσιγγελίδης, Βανδώρος, Καρασαρλίδης, Αλμαλής, Οταπασίδης, Κουτσονίκας Γ, Αρτακιανός, Σαχπατζίδης, Βελιχάι, Ρεμπούτζιας, Βορκάς.