bannernikolouzos

Οι ομάδες του FINAL FOUR της BEACH LEAGUE 2016-17 στην Καλαμάτα

 

 

Η ώρα που περίμεναν όλοι οι αθλητές και αθλήτριες μετά από 18 αγωνιστικές έφτασε και αυτό το Σάββατο 20 Μαΐου διοργανώνεται το Final Four της Beach League 2016/17 στις εγκαταστάσεις του Kalamata Beach Volley http://kbv.gr που ανήκουν στους πρωταθλητές Ελλάδας Μάνο Ξενάκη και Γιώργο Κουλιέρη και συνδιοργανώνεται από τον αθλητικό φορέα ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ Beach Volley και το ΑΝΙΜΑ Beach Academy by Beligratis.

Στην ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ θα πάρουν μέρος οι τέσσερις καλύτερες ομάδες που καταρτίστηκαν με βάση τη βαθμολογία που συγκέντρωσαν οι παίκτες που την απαρτίζουν κατά τη διάρκεια των 18 αγωνιστικών σε Παλλήνη και Anima Club όπου διεξήχθησαν οι αγωνιστικές της Beach League.

Στο φετινό μαραθώνιο υπήρχαν 121 συμμετοχές στα τουρνουά των ανδρών, 122 συμμετοχές στα τουρνουά των γυναικών και 173 συμμετοχές στα τουρνουά του μεικτού!

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ

Σε όλους τους συμμετέχοντες αθλητές/τριες όλων των κατηγοριών της τελικής φάσης θα προσφερθεί ΔΩΡΕΑΝ μετακίνηση, ΔΩΡΕΑΝ φιλοξενία σε ξενοδοχείο (διανυκτέρευση 20 Μαΐου), ΔΩΡΕΑΝ συμμετοχή στο τουρνουά,αγωνιστικό  T-shirt  και ειδικές τιμές από το Kalamata beach volley σε φαγητό, ποτά, καφέ!

KBV - Kalamata Beach Volley

Δύο υπερσύγχρονα γήπεδα beach volley δίπλα ακριβώς από την παραλία της Καλαμάτας κατασκευασμένα στα πρότυπα και στις προδιαγραφές Ολυμπιακών Αγώνων!

 

ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΝΔΡΩΝ

1 ΜΠΙΝΙΣΚΟΣ Αλέξης 565 ΣΠΑΝΟΣ Παναγιώτης 565 1130
2 ΣΤΑΜΠΕΛΟΣ Γιάννης 470 ΜΟΥΛΙΝΟΣ Γιώργος 470 940
3 ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ. 640 ΧΥΤΗΡΗΣ Δαμιανός 225 865
4 ΜΠΑΣΙΝΑΣ Χρήστος 460 ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Β. 310 770
 

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1 ΔΡΑΚΩΤΟΥ Σέρρυ 490 ΔΟΥΚΑ Δήμητρα 430 920
2 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ Θεοδοσία 465 ΚΑΣΤΟΡΙΝΗ Νατάσα 435 900
3 ΖΑΜΠΙΑΚΗ Νάντια 495 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Νατάσα 355 850
4 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗ Λίζα 355 ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ Τ. 395 750
 

ΜΕΙΚΤΟ

1 ΜΠΑΣΙΝΑΣ Χρήστος 435 ΧΟΥΝΤΑ Μαριλένα 405 840
2 ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ. 495 ΠΑΠΠΑ Μαίρη 260 755
3 ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗΣ Κ. 220 ΚΑΣΤΟΡΙΝΗ Νατάσα 385 605
4 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗ Λίζα 290 ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Β. 215 505
 
 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΣΥΣΚΕΨΗ ΑΝΔΡΩΝ 12.00 μμ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ ΑΝΔΡΩΝ 12.15 μμ

Α΄ Ημιτελικός 1-4

Σπανός/Μπινίσκος – Βασιλακόπουλος Β./Μπασινάς

Β’ Ημιτελικός 2-3

Σταμπέλος/Μουλίνος – Χυτήρης/Βασιλακόπουλος Δ.

 

ΤΕΧΝΙΚΗ ΣΥΣΚΕΨΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 12.30 μμ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 13.00 μμ

Α΄ Ημιτελικός 1-4

Δρακωτού/Δούκα – Παρασκευοπούλου/Τριανταφυλλίδη

Β’ Ημιτελικός 2-3

Καραγιάννη/Καστορίνη – Ζαμπιάκη/ Παπαδοπούλου

 

ΤΕΧΝΙΚΗ ΣΥΣΚΕΨΗ ΜΕΙΚΤΟΥ 13.15 μμ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ ΜΕΙΚΤΟΥ 13.45 μμ

Α΄ Ημιτελικός 1-4

Μπασινάς/Χούντα Μ. – Τριανταφυλλίδη/Βασιλακόπουλος Β.

Β’ Ημιτελικός 2-3

Παππά/Βασιλακόπουλος Δ. - Καστορίνη /Μανιουδάκης

 

ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 14.30

ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 15.15

ΤΕΛΙΚΟΣ ΜΕΙΚΤΟΥ 16.00